in de vooravond, van tien minuten voor zeven tot zeven uur -- met alleen een onderbreking in de zomermaanden wordt via de radio een toelichting door een deskundige uitgesproken. Bij de volgende zending reproducties ontvangt men dan ook de inmiddels gedrukte teksten van de voorgaande vier radiopraatjes. Samen met de linnen opbergband met ringsysteem, die in de abonnementsprijs is inbegrepen, vormen repro ducties en teksten een rijk-geïllustreerd, voortreffelijk uitgevoerd boek over de beeldende kunst, voornamelijk de schilderkunst, maar voorts ook de beeldhouwkunst, de grafiek en tekenkunst en enkele belangrijke voortbrengselen der kunstnijverheid. En dat alles kost slechts 9,75 per jaar! fn 1957 is de Stichting Openbaar Kunstbezit begonnen. Het eerste jaar waren er meteen al bijna 80.000 abonnees; in de beide volgende jaren werd een getal van 100.000 dicht genaderd. Wilt U in 1960 ook meedoen? Dat kan, want de omroepverenigingen stelden weer zendtijd beschikbaar. Men maakt U deelneming al heel gemakkelijk; al wat U hebt te doen is 9,75 over te schrijven of te storten op postgirorekening Nr. 1665 van Openbaar Kunstbezit te Amsterdam, met vermelding: Cursus 1960. U krijgt dan niet alleen de band en, in gedeelten, de reproducties en de radioteksten toegezonden, maar bovendien... een gratis doorlopend toegangsbewijs, dat geldig is in vrijwel alle Nederlandse musea! Men kan ook iemand een abonnement cadeau doen, door op het giro biljet te schrijven: Cadeaubon. Men moet dan naam, adres en woon plaats van de begunstigde opgeven, waarna men een sierlijk uitgevoerde cadeaubon toegestuurd krijgt, met reproductie van een kunstwerk, welke bon men aan de begunstigde kan geven. De cursus, die ook in 1960 weer zowel oude als moderne kunstwerken zal omvatten, voornamelijk van Nederlanders, maar ook van enkele buitenlandse meesters, begint op maandagavond 18 januari. Men doet er goed aan, zeer tijdig in te schrijven, want vóór de cursus begint moeten de abonnees de eerste vier reproducties in huis hebben en het drukken vergt uiteraard heel wat tijd, omdat er bijzondere zorg aan wordt besteed. Daarom echter is het gewenst, dat de Stichting zo gauw mogelijk weet, op hoeveel abonnees ze voor 1960 kan rekenen. Vult U Uw girobiljet meteen maar even in dan weet U zeker, dat U erbij hoort! 149

Het Zeskant | 1959 | | pagina 25