KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING Bij Gusto verliet de heer B. op een bepaalde datum de werf als werk nemer. Wij dachten aanvankelijk daaruit te moeten lezen, dat hij de maandag daaraanvolgend als werkgever terug was gekomen. Maar het bleek een definitief afscheid te zijn. Hr. B. ging met pensioen. Uit allerlei overwegingen zouden wij ervoor kunnen voelen, dat ieder van ons na enkele tientallen jaren als werknemer promoveerde tot werkgever. Maar dat zal wel te revolutionair gedacht zijn... Wat er bij J. K. stond over de vereiste goedkeuring voor een aan vullende uitkering, deed ons zo denken, dat het hoogste ideaal in een mensenleven alleen maar kan zijn het Rijksbemiddelaarschap. Dan heb je echt een vinger in de pap. En welke kant je ook uit bemiddelt, je schiet er nooit een cent bij in... Conrad-Stork confronteert ons met ontegenzeggelijke vlijende woorden voor Henk. Zij werden nog wel vastgelegd op een bandrecorder met prachtige studieboeken. Achtereenvolgens wordt hier een bijwoord ver vangen door een bijvoeglijk naamwoord, „vleien" door „vlijen" en „en" door „met". Hetgeen de zaak er niet duidelijker op maakt. Deze balk in het oog van de C.S.-redactie stelt ons weer wat geruster ten aanzien van de splinters in ons eigen oog... Bij De Klop wil men ons doen geloven, dat de selectie van sollicitanten bij de omroepverenigingen een zeer nauwlettende gelegenheid is. Waar aan wij zo vrij zijn te twijfelen. Als U veel radio en televisie hoort en ziet, dan deelt U ons scepticisme wellicht... L.S.Z. slaakt de kreet: Wij komen nooit meer te laat! en wijdt een artikeltje aan oorzaken en gevolg van het telaatkomen. De drie be langrijkste oorzaken zijn volgens ons: ontbijt, nieuwsberichten en ochtend blad. Misschien dat deze in de CAO's van het jaar 2059 vanwege de werkgever verstrekt zullen worden. Maar of er dan nooit iemand meer te laat komt? De heer J. van Verschure sprak bij een jubileum zijn ongerustheid uit over het groot aantal ridders, dat tegenwoordig bij deze IHC-vennoot werkt. Hij hoopt, dat het niet zo zal gaan als in de tijd van de Hugenoten en er geen bloedige strijd tussen de ridders zal losbranden. Nu is er ten tijde van de Hugenoten geen bloedige strijd tussen ridders losgebrand, dus het zal ook nu wel meevallen. Wij zouden het overigens niet durven wagen te veronderstellen, dat bij de heer J. de wens de vader van de gedachte is... 151

Het Zeskant | 1959 | | pagina 27