aan deze eis te voldoen. Trouwens, wat anderen konden, kan IHC toch zeker! Dat is LSZ gerust toevertrouwd. Natuurlijk zaten er aan deze inschrijving nog een heleboel andere be zwaren vast. Technisch was het geval wel te overzien, maar commercieel waren de eisen soms ook niet bepaald normaal. Als we na een jaar in Huelva aankomen, dan moeten we er eerst twee maanden proefwerken. Daarbij doet de CO. 421 dan tevens dienst als opleidingsschip voor een Spaanse bemanning. En al die tijd blijft de IHC de verantwoordelijk heid dragen voor het schip, natuurlijk bij normaal gebruik. Al deze en dergelijke bezwarende eisen zijn gewikt en gewogen, eerst hier en vervolgens ook samen met onze mensen in Madrid. En tenslotte is onze dikke inschrijving PRECIES OP TIJD ingediend. Ook dit was noodzakelijk! Want een of twee felle concurrenten die of niet dik ongedocumenteerd), óf niet op tijd te laat) hun aanbieding presenteerden, werden zonder pardon geweigerd Niettemin bleken er verschillende serieuze Duitse, Nederlandse, Engelse en andere concurrenten meer dan ons lief was! nog mee te doen, zodat we wel enige weken in spanning hebben gezeten, al was ons project nog zo goed en de prijs zo laag mogelijk gesteld. En gelukkig: zaterdagavond laat nog belde onze Spaanse ingenieur uit Madrid op, voor de heugelijke mededeling, dat hem mondeling het goede besluit al was aangekondigd. Nog een paar formaliteiten en de handtekening van de Minister en alles zou in orde komen. Welnu, intussen is ook dat gebeurd, zodat we nu de officiële opdracht hebben. En wat wordt het? Weer een sleephopperzuiger van 1500 m3 buninhoud en met de hoofdafmetingen 72,75 x 13,40 x 5,95 m. Het schip wordt voorzien van drie „SMIT-BOLNES"-dieselmotoren. Twee hiervan voor aandrijving van de schroeven, hebben elk een vermogen van 1125 pk en de pompmotor met drukvulling ontwikkelt 940 pk, alles bij 275 omw./ min. Er is alle reden voor ons, IHC-ers, om met deze Spaanse opdracht bijzonder ingenomen te zijn, en hem ook in alle opzichten prima uit te voeren. Niet alleen omdat het een welkome aanvulling van onze op drachten is, maar het is ook de eerste scheepsbouwopdracht, welke sinds vele, vele jaren door Spanje aan het buitenland wordt toegewezen, dank zij de Spaans-Amerikaanse samenwerking. En Spanje heeft nog zeer grote behoeften aan ander baggermatereel. Er staat dus voor ons allen veel meer op het spel dan alleen de CO. 421! JK (LSZ) 140

Het Zeskant | 1959 | | pagina 4