VEILIG WERKEN BEKIJK DE CIJFERS De volgende maand hoop ik weer de jaarlijkse ongevallenstatistiek in het Zeskant te publiceren. De statistiek, die ons zal laten zien hoe veilig, hoe on veilig we het afgelopen jaar hebben ge werkt. Vooruitlopend op deze cijfers, zou ik U nu reeds willen vragen deze statistiek niet alleen maar even in te zien, maar integendeel er veel aandacht aan te be steden. Een ongevallenstatistiek is er niet maar alleen om wat cijfermateriaal te verzamelen. Ze is er om bekeken te worden, om bestudeerd te worden, om er iets van te leren. Het is een terugblik op het afgelopen jaar van onze fouten en misslagen, van onze onverschillig heid, van onze onvoorzichtigheid. Ook een terugblik op veel leed, dat voorkomen had kunnen worden. Denk er eens over na, dat achter elk cijfertje in zo'n statistiek een massa pijn staat, en leed, en schade en misschien zelfs wel blijvende invaliditeit! Denk eens na over al de ongevallen, die met Uw hulp misschien voorkomen hadden kunnen worden. Laat die jaarcijfers eens rustig op U inwerken. Ga eens mediteren over hetgeen die cijfers U te zeggen hebben. Ik ben er van overtuigd, dat U dan allen zult meewerken aan het ver spreiden van de leuze: Werk Veilig. Dan zult ook U inzien, dat die ongevallencijfers nog altijd veel te hoog zijn; dat wij er met de onge- vallenbestrijding nog lang niet zijn. Dat er nog een heleboel moet veranderen. Voor het jaar 1960 vraag ik van het kader nog meer verantwoordelijk heidsgevoel voor de veiligheid van degenen, die onder de kaderleden werken. Van iedereen vraag ik: denk aan Uw eigen veiligheid, maar ook aan die van Uw medemens. Alleen dan kan het jaar 1960 ten opzichte van de veiligheid een goed jaar worden. Werk veilig in het belang van de Werf; werk veilig in het belang ook van Uzelf en van Uw gezin! J. O. M. ■"-"fcJij (0) 5

Het Zeskant | 1960 | | pagina 11