DE IJZERVISSER trad de goochelaar nog eens op, maar nu als jongleur. Hierna nam de Sint afscheid van de kinderen en onder vrolijk gezang vertrok de Goed heiligman. Vervolgens werden de cadeautjes uitgereikt en naar de uit roepen en de glundere gezichten te oordelen geloven we, dat we ook dit jaar weer op een goed geslaagd feest kunnen terugzien. Sint Nicolaas was evenals vorige jaren weer de Goede Sint voor de Stoute Kinderen, wel een vermanend woord, maar geen boeman, zoals door sommige kinderen nog wel eens wordt geloofd. Zwarte Piet was ook weer de echte! Het bijprogramma, verzorgd door de Wido's, was prima, vooral het goochelwerk, speciaal voor de kinderen bestemd, was goed. Ook het jongleurswerk was prima, maar de uitvoerders hadden nogal wat moeite met het te kleine podium. Tot slot een woord van dank aan allen, die er aan medewerkten om de avond te doen slagen. De Secretaris, die bij dit feest de centrale figuur was, had alles prima voor elkaar. B. Boomgaards. Kort geleden was er een ijzervisser in de Gusto-haven aan het werk. De een vist op snoek, de ander op zalm, maar deze man viste op ijzer. Dat wil zeggen, dat hij met een soort grijper allerlei ijzeren voorwerpen uit de haven ophaalt. Wij zijn er eens bij gaan kijken wat er zoal was opgevist, of althans van een deel van de vangst. Het waren tappen, staaldraden, stroppen, bou ten, moeren, strippen, stukken profielijzer, enz., enz. Allemaal voorwer pen, die in het water gevallen zijn. Veel bruikbaar materiaal was er bij, d.w.z. materiaal, dat bruikbaar geweest zou zijn als het niet in het water gevallen was. We nemen aan, dat dit materiaal niet in het water gegooid is. Men heeft het er in laten vallen. Per ongeluk. Maar met wat meer zorgvul digheid had dit nu verloren gegane materiaal gespaard en bespaard kunnen worden. Hier is dus geen geld in het water gegooid maar in het 8 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 14