Ideeën bus T~f water gevallen. Het resultaat is hetzelfde: het had beter gebruikt kunnen worden. Denk maar aan de man, die een gulden in het water liet vallen en zei: „Ik had je wel willen verzuipen, maar niet zó!" J. O. M. VERGADERING VAN DE IDEEËNBUSCOMMISSIE OP 12 DECEMBER 1959 Idee 25. v. Alphen. Gebruik van een veiligheidspin in plaats van een splitpen. De Commissie is van oordeel, dat de voorgestelde vei ligheidspen slechts in betrekkelijk weinig gevallen kan worden toegepast. Bovendien zijn deze pennen in Nederland niet in de handel verkrijgbaar, zodat zij speciaal gemaakt zouden moeten worden. Aanmoedigingspremie: 10, Idee 27. C. Marinus. Verbetering van stuurkraan van perspomp. Dit idee is goed en voorkomt het regelmatig ombouwen van de pomp. Premie: 35, Idee 28. H. v. d. Graaf. Vlak en rechthouden van dekhuiswanden bij het lassen. De voorgestelde werkwijze is naar het oordeel der Com missie niet nodig en bovendien te kostbaar. Aanmoedigingspremie: 10, Idee 29. H. v. d. Graaf. Verbetering aan Lincoln automatische las- machine. De voorgestelde verandering werkt goed en geeft besparing aan tijd. Premie: 20, Idee 3C. W. T. Hermans. Ophangen van platen voor 200 tons pers. Het idee, dat op zichzelf goed is, kan niet meer worden toegepast, omdat bedoelde pers inmiddels door een andere is vervangen, waarbij toepassing van het idee niet nodig is. Aanmoedigingspremie: 15, Idee 31. J. de Bruijn. Methode voor het spannen van kettingen. Deze werkmethode is bij het bedrijf te Schiedam reeds bekend, doch te Slikkerveer nog niet toegepast, aangezien het spannen van kettingen (0) 9

Het Zeskant | 1960 | | pagina 15