1 9 5 9/1 9 6 0 Indien wij, staande op de drempel van 1960, een terugblik werpen op het jaar 1959, dan kunnen wij met genoegen constateren, dat er wat onze I.H.C.-bedrijven betreft, voor al onze werknemers nog vol doende werkgelegenheid geweest is. Helaas is in 1959 de conjunctuur, vooral wat onze bedrijfstak aangaat, zeer verslechterd, zodat het steeds moeilijker geworden is om nieuwe opdrachten te verkrijgen. Deze verslechtering op de wereldmarkt oefent vanzelfsprekend een grote invloed uit op de prijzen en levertijden, terwijl de concurrentie steeds feller gevoerd wordt. Om de prijzen zoveel mogelijk aan te passen, is het zaak, dat wij allen tezamen trachten om verliezen in arbeidstijden te voorkomen. Hoewel wij weten, dat de laatste jaren bij vele van onze medewerkers dit besef levendig geweest of geworden is, geloven wij toch, dat er op bepaalde punten nog verbeteringen mogelijk zijn. Natuurlijk zijn prijzen en levertijden veelal maatgevend, doch ook de kwaliteit van onze produkten speelt een voorname rol. Tot dusver staan wij overal ter wereld bekend als leveranciers van kwaliteits- produkten; toch zijn wij de mening toegedaan, dat wij gezamenlijk moeten streven naar nog betere kwaliteit en perfectie. Daarbij is het gelijke tred houden met de snelle vooruitgang der techniek één der punten, waarmede wij terdege rekening zullen moeten houden. Niette min zal dit beslist gepaard moeten gaan met een niet minder intensief streven naar eenvoud van constructie. Indien wij er met z'n allen in kunnen slagen het bovenstaande te ver wezenlijken, dan menen wij, dat de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien kan worden. Wat de aspecten voor 1960 betreft is het op dit moment nog moeilijk om hierover voorspellingen te doen. Tegen het eind van 1959 werd de opdracht voor de sleephopperzuiger GO 421 definitief geboekt; de onderhandelingen over enkele andere schepen zijn in een zodanig stadium, dat wij goede hoop hebben dat deze te zijner tijd misschien tot een opdracht zullen leiden. Met gematigd optimisme zijn we het jaar 1960 ingegaan en wij wensen U toe, dat het voor U en de Uwen een gelukkig en voorspoedig jaar moge zijn. Ir H. van Seventer, directeur van „De Klop". 3

Het Zeskant | 1960 | | pagina 3