Het schip is van het zeewaardige type en ingericht om op zee te kunnen lossen. Er is bunkercapaciteit voor 3000 mijl varen. Ruime verblijven voor de bemanning zijn ingericht compleet met me chanische ventilatie voor werken in de tropen en met centrale ver warming voor werken in de noordelijke streken. Na de doop van het schip verenigden de gasten zich in de dakserre van het kantoorgebouw, waarbij de directeur, Ir. W. W. Kalis, van J. K. Smit er in zijn toespraak aan herinnerde, dat speciaal Werf Gusto reeds vele baggervaartuigen voor de S.A. Entreprises Ackermans Van Haaren vervaardigde in I.H.C.-verband. Wetende dat men aan Werf Gusto de voorkeur gaf, was spreker des te meer verheugd, dat men nu J. K. Smit waardig gekeurd had de Simoun te bouwen. Spreker wees er verder op, dat de namen van de beide hoppers, die in I.H.C.-verband gebouwd worden, de Simoun en de Sirocco, namen zijn van twee soorten van zandstormen. Spreker uitte de hoop, dat beide schepen deze niet zullen beleven en indien wel, dat ze er dan goed zullen doorkomen. Als herinnering aan deze dag bood spreker de doopvrouwe, Mevrouw Evelyne Ackermans, een geschenk aan. Daarna stelde de heer Kalis een dronk in op de Simoun en op zijn behouden vaart. Hierna werd het woord gevoerd door de president-commissaris van de Belgische maatschappij Ackermans en Van Haaren te Antwerpen, de heer J. Ackermans, die dank bracht aan allen, die hun beste krachten voor de bouw van het schip gaven. En hierbij de „brains trust", de werklieden en de tekenaars noemende, zeide spreker speciaal voor de tekenaars veel sympathie te hebben omdat ze bijna nooit zien, wat er nu van hun tekeningen terecht komt. Ook tot de „brains trust" van de eigen maatschappij richtte spreker een woord van dank. Spreker zei verder dat het hem buitengewoon verheugde, dat men nu eindelijk een schip bij J. K. Smit kon laten bouwen. Hij herinnerde eraan hoe de maatschappij meer dan 55 jaar geleden met haar eerste schip bij L. Smit Zoon terecht kwam en vervolgens door familie relaties bij andere werven. Spreker verzekerde echter steeds veel goeds van J. K. Smit gehoord te hebben. Voorts dankte spreker voor het fraaie geschenk, dat aan zijn schoon dochter aangeboden werd. Tenslotte sprak nog de heer Kalis een enkel woord van dank, o.m. tot de vertegenwoordigers van Bureau Veritas en tot Werf Gusto, de pen voerder, voor alles wat zij voor het schip gedaan hebben. Spreker prees de samenwerking in I.H.C.-verband als voortreffelijk en zei evenzeer dankbaar te zijn voor de goede samenwerking met de eigenaars. Hij besloot met de hoop uit te spreken, dat het schip aan de eisen zal voldoen. n 6 (Vervolg Algemeen Gedeelte zie pagina 7)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 6