ss dagen en namen met adressen. Je kunt de kas opmaken; over de afgelopen feestdagen, of over een heel jaar. Je kunt plannen maken, begrotingen, met een heel vers jaar voor de boeg. Maar ergens in je achterhoofd weet je ook al, dat je weer heel gauw zult zeggen: Wat gaat zo'n jaar gauw om. Het is al weer februari, april, juli; het is al weer bijna Kerstmis. Nee, als dan zo achter in de middag de lamp is aangegaan en je hebt voor de vierde of vijfde keer met een licht afgrijzen die koude olie bollen van gisteren onder je neus gehad; je hebt gegeten, terwijl het snoepen, die zoete zonde, je nog zwaar op de maag ligt, dan ben je maar al te blij, wanneer het zonder kleerscheuren avond is geworden. Laten we het nieuwe jaar nu eens goed beginnen door een keer echt goed op tijd naar bed te gaan. Je hebt het gehaald. De eerste dag van negentienhonderdzoveel is voorbij en het was niet de gemakkelijkste. Jongens, een schrikkeljaar. We krijgen er nog eentje extra ook, ten behoeve van die arme stakkers van de 29ste februari. We slapen in. En we weten, dat alles weer gewoon doorrolt. Dat aan deze en gene in het aangevangen jaar tegenslagen beschoren zijn; mis schien zelfs harde slagen. En voor andere ligt in de nieuwe, weer on houdbaar voortrollende reeks van dagen geluk verborgen. Komen we aan de zijde van het geluk of het ongeluk? Wc weten het niet. Wc kunnen niet anders doen dan naar beste weten meerollen in de malle molen. Met de wens, toch altijd weer, om er wat van te maken. Nieuwjaar is een fictie, laten we dat maar beseffen. Voor hele delen van de wereld, het Mohammedaanse, het hele Verre Oosten was het vandaag helemaal geen bijzondere dag. Dus het doet er niet zoveel toe, of het voor ons ook niet zo was. Onze persoonlijke hoogtijdagen zijn niet altijd aan de kalender gebonden. Wel is belangrijk, als we het nog steeds een geluk vinden om een verder levensjaar in te mogen gaan; ondanks, wellicht, grijzende haren, vergane illusies, niet vervulde wensen, harde realiteiten. Omdat het zo boeiend, zo bemoedigend, zo'n geluk is, een levend mens te zijn. Moge dan de levende mens een gelukkig 1960 beschoren zijn! De redacteur van het Gusto-Nieuws wenst alle lezers en lezeressen q van harte een voorspoedig en gelukkig 1960 toe. Hij voegt hieraan de wens toe, dat hij uit de lezerskring in 1960 meer kopij voor g het Zeskant zal mogen ontvangen, dan in 1959 het geval is g jOj geweest. jOj 2 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 8