dankbetuigingen J. W. Linkels. Er wordt nu met een iets mindere snelheid gevaren en weer wordt de snelheid gemeten. Zo werd een keer of vijf heen en weer gevaren, telkens met andere snelheden. Dan zijn er genoeg gegevens verzameld. We gaan weer huistoe. Machtig stuift de boot over het water! We passeren tal van schepen; groot en klein. Maar overal op die schepen wordt er met veel belang stelling naar ons vaartuig gekeken. De draagvleugelboot heeft de be langstelling van een ieder, die vaart, 't Is een vreemd schip, zoals ze nog zelden of nooit gezien hebben. Een nieuw verschijnsel op de rivier. De vier draagvleugelboten, die thans door de Werf Gusto gebouwd worden, zijn bestemd om in het buitenland dienst te gaan doen. Zal dit soort boten ook in het eigen land in gebruik komen? We denken aan de Europoort. Zo'n boot moet een ideale verbinding kunnen geven tussen Rotterdam en de toekomstige Eurohaven. Met zo'n schip vaart men in een half uur van de Werf Gusto naar Hoek van Holland. Zulk een snelle verbinding hebben we zelfs met een auto nog niet. In ge dachten zien we al de draagvleugelboten van verschillende Rotterdamse rederijen over de Nieuwe Waterweg heen en weer varen. En dan: zouden het geen prachtige vaartuigen zijn voor de Rivierpolitie? Terwijl de landrot zo staat te mijmeren, zijn we alweer in Schiedam terug. De vaart wordt geminderd, het boegwater spat weer hoog op. En dan draaien we de Gusto-haven in. Vol bewondering voor de prestaties van de draagvleugelboot! W. BUSV/ERBINDINQ Sedert enige tijd loopt er een bus van de R.E.T. (lijn 57) van de Werf Gusto (Gustoweg) naar het Willemsplein. Van de Directie van de R.E.T. ontvingen wij bericht, dat deze buslijn vanaf 11 januari jl. is doorgetrokken van het Willemsplein via de Schiedamse dijk naar de Blaak (Station Blaak). Voor de vele goede wensen met Kerstmis en bij de jaarwisseling betuig ik U mijn hartelijke dank. V. Heijnen. Mede namens mijn echtgenote betuig ik mijn dank aan de Directie, mej. Heijnen, chefs, bazen en collega's voor de cadeau's en de belang stelling welke ik mocht ondervinden bij mijn 25-jarig jubileum. Ondergetekende bedankt hiermede, ook namens vrouw en kinderen, de chefs, collega's, mej. Heijnen en het personeel voor de vele blijken van belangstelling tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en bij zijn thuiskomst. W. v. d. Poel. (0) 21

Het Zeskant | 1960 | | pagina 11