O verzicht ongevalsgebeurei» 1959 verdwijnen Katten, en ook andere dieren, hebben dezelfde oneindige variaties in uiterlijk, aanleg en karakter als de mens J. P. S. Aan het slot van mijn artikel in het januarinummer van Het Zeskant vroeg ik de kaderleden in het jaar 1960 nog meer werk van de veilig heid te maken dan in voorafgaande jaren. Ik wil deze vraag nog eens herhalen en aan allen, van hoog tot laag, vragen zich er van bewust te worden, wat Veilig Werken wil zeggen. Veilig Werken voorkomt pijn, leed en verdriet. Het bevordert de goede sfeer in het bedrijf. Het doet nooit afbreuk aan de kwaliteit of de kwantiteit van het werk. Voor het veilig werken is niet één man verantwoordelijk, maar daar voor dient iedereen te zorgen. Niemand mag zijn medewerking aan het veilig werken weigeren, want iedereen is daarvoor verantwoordelijk. Het staat op de spiegels in de waslokalen: „Wie is verantwoordelijk voor de Veiligheid? U ziet hem hier!" Als U een veiligheidsbril, een helm, veiligheidsschoenen of welk ander beschermingsmiddel dan ook draagt, dan moet U dat niet doen omdat Jantje of Pietje U dat heeft gevraagd. Neen, U moet dat doen, omdat U er van overtuigd bent, dat U daarmede het veilig werken bevordert. U bent er niet vanaf, wanneer U een ander, die onveilig werkt, maar rustig laat verongelukken. Als mens bent U verplicht tegen dat onveilig werken te waarschuwen. En nu de ongevalscijfers, die U op blz. 27 en 28 vindt. Bekijk ze maar eens rustig. Gelukkig geen dodelijke ongevallen, maar toch wel verschillende ongevallen van ernstige aard. Een gunstige omstandigheid is, dat het aantal ongevallen geringer is dan in vorige jaren. Het aantal •mT« (0) 25

Het Zeskant | 1960 | | pagina 15