voor 110 volt. De anker- en verhaallieren worden elektrisch-hydraulisch aangedreven. De duwboot is uitgerust met „Decca"-Rijnradar met bocht aanwijzer, radiotelefonie en een luidspreker-installatie. De bovenbouw van de stuurhut is, evenals de mast, van aluminium en kan zo nodig snel worden gedemonteerd. Aan de accommodatie voor de opvarenden is de uiterste zorg besteed; de boot is zodanig ingericht, dat desgewenst met een dubbele bemanning kan worden gevaren. De betimmering der hutten en eetzaal is modern, degelijk, doch een voudig uitgevoerd; dit geldt eveneens voor de stoffering, vloeren, verf- werk en verlichting. Alle verblijven, keuken, stuurhut, machinekamer zijn centraal verwarmd. Het kombuis is modern ingericht met Bruynzeel element, grote koelkast, oliegestookt fornuis, provisiekast etc. De stuurhut is van ruime afmetingen, de onderhelft is van staal en vast, terwijl de bovenhelft van aluminium is i.v.m. het demonteren boven de strijklijn. De stuurhut is voorzien van grote ramen, zodat men van hieruit een goed overzicht over de bakken heeft. Tevens is alle apparatuur aan gebracht welke nodig is voor het navigeren dag en nacht (dus ook met radar) met bakken Rijn op- en afwaarts. De bronzen schroeven zijn zonder spie en moer op de as geperst volgens de SKF-methode. Een bijzonderheid is nog, dat dank zij de geringe diepgang van de „Olivier van Noort" deze duwboot bij de zeer lage waterstand in de Rijn zijn werk steeds heeft kunnen voortzetten. N. O. (I.H.C.) 23

Het Zeskant | 1960 | | pagina 23