KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING Een vreemd beroep oefende de hr. S. uit, die bij Verschure met pen sioen ging. Als wij De Schakel mogen geloven en waarom zouden wij dat niet mogen? was deze man ijzerweker. Het komt ons voor, dat dit meer iets voor de hoogovens is, dan voor een scheepswerf. Maar van deskundige zijde vernemen wij, dat week ijzer gebruikt wordt voor de ankers van elektromotoren. Waarom elektromotoren verankerd moeten worden is ons een raadsel, maar waar het weke ijzer vandaan komt weten we in elk geval. Verschure weekt het voor u Ook veel ijzerwekers schijnen te werken bij Gusto, maar dat is toch weer een ander verhaal. Daar laat men om de haverklap schijnt het stukken gereedschap en materiaal in het water vallen. Per ongeluk, meent de Gusto-redactie. In het kader van het bovenstaande menen wij dat te mogen betwijfelen. Het zullen de ijzerwekers wel zijn, die dat doen. Maar wij zijn ervan overtuigd, dat zelfs Maaswater ijzer niet voldoende weekt. Op een St. Nicolaasavond bij LSZ liet een xylofonist horen wat er met snelheid bereikt kon worden. De redactie liet in het midden of het resultaat de moeite waard was, maar wij wensen in elk geval tegen haar beoordelingsmaatstaven stelling te nemen. Het is precies hetzelfde of je op een demonstratief congres de burgers, die daar het woord voeren beoordeelt naar hoe hard ze de dingen zeggen, en hoe vaak. Nu wij in de metaalnijverheid voor het eerst zolang wij ons kunnen herinneren een loonsverhoging gehad hebben, die niet veroorzaakt werd door huurverhoging of stijging in de kosten van het levensonderhoud en waarop geen bestedingsbeperking schijnt te volgen, is de toekomst van Nederland in gevaar. Gelukkig maar dat wij ons vast kunnen houden aan Sliedrecht, De Klop en Gédégé, die tezamen in een majestueus vers 1960 inluiden: „Arbeid brengt ons gewin, daarom onvermoeid en vrolijk 1960 in!" Bij C.S. slaagde de regisseur erin om de toneelclub een acceptabel stuk te laten brengen, zegt de C.S.-redactie, ietwat onvriendelijk maar wel openhartig. Wij weten niet wat voor stukken de club voorheen gespeeld heeft, maar voor deze regisseur is wellicht een grote toekomst weggelegd. Als er dan toch toneel gespeeld moet worden, waarom dan niet accep tabel. En als U ons vertelt welke krant U leest, dan zullen wij U ver tellen, wat voor U acceptabel is Gruwelfoto's bij J. K. deden ons denken aan opstand, relletjes, uit slaande brand en pogingen het kabinet beentje te lichten. Maar het was een EHBO-wedstrijd, alhoewel er inderdaad gevochten schijnt te zijn. U moet er het J. K. Smit-nieuws maar eens op naslaan 24

Het Zeskant | 1960 | | pagina 24