PROEFVAART 'MARED' De eerste indruk is uitstekend. Want als na 20 minuten varen de zuiger in zicht komt, maakt het geheel een fleurige, moderne indruk. De strakke lijnen van het schip met de witte opbouw en het ruime, geheel in glas uitgevoerde, vooruitspringende bedieningshuis, doen wel dadig aan. Aan boord gaat alles goed. Heel goed zelfs volgens de zuigbazen Bogaard en Mes. Er doen zich geen moeilijkheden voor. Noch met de motor noch met de pomp of de cutteraandrijving. Geen warmlopers met pompblokken of collarblok. De garantiemachinist van Mirrlees in zijn witte ketelpak, loopt onverstoorbaar rond om de motor, maar zijn pak blijft onberispelijk schoon. Ook de heer Van Keulen, de garantie machinist van de IHC, behoeft zijn handen niet vuil te maken. De bezoekers lopen maar eens rond. Ze neuzen hier, ze kijken daar, maken een praatje. Zo komen ze al kijkende en vragende en combi nerende tot hun conclusies. Als 's middags de bespreking plaats vindt, is er, behoudens enige zeer geringe kritiek, alle lof voor dit schip. Allen zijn enthousiast over de eenvoudige, maar toch stijlvolle uitvoering en de pompkamer, de motorkamer en het bedieningshuis, die erg ruim zijn. Ook Commander Werneck blijkt tevreden te zijn, want om 4 uur kan met de beproeving worden gestopt. Nog dezelfde dag wordt de zuiger aan de werf te Kinderdijk afgemeerd. Moge dit nieuwe I.H.C.-produkt er weer toe bijdragen in het wijde Braziliaanse land de Nederlandse naam op baggergebied hoog te houden. AH (J K) CO 410 Nadat het schip op zaterdag 16 januari 1960 was vertrokken naar de Waalhaven voor het kompasstellen, werd op 18 januari de achter-sleep- draad vastgemaakt op boei no. 13 in de Botlek en werd begonnen met het afstellen der gehele installatie. Alles ging prima tot plotseling een zware dreun door het schip ging. Bij controle bleek dat het oog van de boei het had laten afweten; er was eenvoudig een stuk tussenuit ge trokken! Een nieuwe boei werd bij de Havendienst aangevraagd en deze heeft het gepresteerd om reeds in het begin van de middag een nieuwe boei voor ons in de Botlek te plaatsen. De bekende Rotterdamse voort varendheid ook in een lastig geval als het onze is weer eens duide- 16

Het Zeskant | 1960 | | pagina 4