Nieuwe Waterweg af te werken. Door de wind, welke ondertussen West was geworden en de ingetreden ebstroom, liep er op de Waterweg ook al een straffe deining en wanneer er met volle kracht tegen de wind gevaren werd, kwam er zoveel buiswater over, dat het noodzakelijk bleek de luchtinlaat van de motorkamer te sluiten. De gehele dag werd op en neer gehouden en op de radio konden we het drama van de „Bermuda", „Lieve Vrouwenkerk" en „Roermond" volgen. Ook het bootje van onze dappere fotograaf moest het bijna ontgelden. Na het einde der beproevingen werd tenslotte afgemeerd aan de Park kade. Donderdag 21 januari, 's morgens om 9 uur vertrek naar zee. De wind was ondertussen zover afgenomen dat we de proefvaart op zee konden voortzetten. De stuur- en manoeuvreerproeven namen een aanvang. Ook werd nog een keer met de log de snelheid bij diverse schroeftoerentallen gemeten. Daar alles goed verliep, konden we al vroeg in de middag weer naar de Nieuwe Waterweg. We zijn toen direct naar de werf gevaren, nadat boven de bruggen de genodigden met een bootje aan de wal gebracht werden. Tot zover was alles in orde, maar jawel, letterlijk in het gezicht van de haven liepen we bij laag water midden in de Noord aan de grond. Er zat niets anders op dan te wachten op de vloed alvorens het schip aan de werf te meren. Zo was eerst om 21.00 uur een geslaagde proefvaart ten einde, althans voor de technici. Want maandag 25 januari vertrokken we weer vroeg van de werf voor de officiële proeftocht. In de Botlek werd weer op boei 13 vastgemaakt, om de gasten te laten zien wat het schip aan de paal presteerde. Iedereen was vol lof over de geweldige trekkracht. Daarna voeren we de Waterweg af met de bedoeling naar zee te gaan. Daar echter enige hoge gasten vreesden geen certificaat van zeewaardig heid te hebben, werd volstaan met een rondje buiten de pieren. Hierbij werden de vlaggen overhandigd en de gebruikelijke woorden gesproken. De gasten verlieten ons aan de Parkkade en wij voeren terug naar de werf, waar we tegen 6 uur afmeerden. Allen zijn hoogst voldaan over dit mooie sterke vaartuig, dat nu ras gereed gemaakt wordt voor de overtocht naar het Suez Kanaal. „MARED", goede reis en veel succes bij Uw nuttig werk onder het steevaste IHC-embleem. Dorremans (LSZ) (Vervolg Algemeen Gedeelte zie pagina 19)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 6