DRAAQV/LEUQELBOTEN WmÊê r Wat te doen? De minister van Verkeer en Waterstaat, al zit hij dan aan de rustige Haagse Hofvijver, breekt ook zijn hoofd over de brom- en brulfietsen, stond laatst in de krant. Weliswaar niet zozeer over het gebrul, als wel over de talloze verkeersmisdragingen van de talloze bront- en bruiartiesten. Maar dat komt op dezelfde mentaliteit neer. Toch een rijbewijs?, peinst hij. Of een vergunning? We hebben medelijden met de arme kantonrechters, als het ervan zou komen. Die hebben nu reeds verkeerszaken aan de lopende band af te doen. Maar wij zijn toch ge neigd om te zeggen: op welke wijze dan ook; flink laten betalen, en flink bewijzen of vergunningen intrekken, als ze het niet kunnen laten over ons heen te brullen. En voor de rest? Als we er maar vrede bij konden vinden, om elkaar buitenshuis niet harder toe te brullen dan strikt nodig is. Sorry hoor! We moesten het er eens even over hebben. ""i- r s Jas aan, hoed op en dan wandelt de landrot, die nog nooit verder ge varen heeft dan met een Spido-bootje door de Rotterdamse havens, naar de steiger. Hij gaat zich inschepen! Stelt U zich gerust. Het is geen tocht over de wereldzeeën, die hij gaat maken, 't Is maar een kwestie van een paar uur varen. Maar wel met een bijzonder schip. Hij gaat namelijk aan boord van een van de draagvleugelboten, die door de Werf Gusto worden gebouwd volgens een licentie van een Zwitserse maatschappij. Denk nu niet, dat U van deze landrot een technische beschrijving van het schip of een nautische beschrijving van de tocht zult krijgen. Van de techniek weet hij niets; van de navigatie nog minder! Hij weet alleen, dat er een paar vleugels onder het schip doorlopen. En dat die vleugels door de vaart van het schip en de druk van het water omhoog gedrukt (0) 19

Het Zeskant | 1960 | | pagina 9