„Onveru/achte Bezoeker" op 11 februari 1960 in het Passagetheater te Schiedam De leden van de P.V. hebben donderdag 11 febr. jl. in het Passage theater een toneelvoorstelling van „Puck" gezien, een gezelschap dat zo langzamerhand een oude vertrouwde wordt van Gusto. Opgevoerd werd „Een onverwachte bezoeker", een thriller van Agatha Christie. Het is een detective-verhaal, en de moord is dus al gepleegd wanneer het doek opgaat. Drie bedrijven lang moeten de spelers dan waar maken dat het publiek „iedereen" kan gaan verdenken. Dat is geen geringe opgave, maar gelukkig was de vermoorde, Richard Warwisk, een weinig aan trekkelijk manspersoon, zodat velen in zijn omgeving er eventueel wel toe zouden komen om hem dood te schieten. Op een goede avond komt Michael Strakwedder, goed vertolkt door Bob Verstraete, ten tonele, die Richard vermoord in zijn rolstoel vindt. Hij vindt hier tevens de vrouw van Richard, Laura, die versuft met een pistool in haar hand staat. Samen bereiden zij een plannetje om de schuld op MacGrerror te schuiven, een man wiens zoontje door Richard is doodgereden en die hem met de dood heeft bedreigd. Aan het eind van het tweede bedrijf is iedereen verdacht, met uitzon dering vanzelfsprekend van de politie-ambtenaren, die op typisch Engelse wijze een onderzoek gaan instellen. Achtereenvolgens wordt de butler beschuldigd, die alleen maar chantage wenst te plegen, juffrouw Bennet, de huishoudster en Julian Farrer, een ambitieus politicus, die een ver houding met Laura heeft. Aan het slot blijkt echter, dat Richards halfbroer Rudy, die debiel is, de moord heeft gepleegd en na een achtervolging in de tuin van het huis treft hem tenslotte met een kogel uit zijn eigen geweer in het hart. Net als het publiek zich met deze gang van zaken verzoend heeft, komt de climax, nl. dat ook Rudy de dader niet is, maar Michael Strakwedder, wiens ware naam McGreggor is. De spelers van „Puck" wisten tot het laatste moment de spanning er in te houden, zodat zij aan het eind van de voorstelling een stormachtig applaus in ontvangst moesten nemen. De dank van de P.V. werd bij monde van de voorzitter vertolkt, waarbij de dames van het gezelschap bloemen werden aangeboden. (0) 37

Het Zeskant | 1960 | | pagina 15