VALLEN; IN DE WERKPLAATS Onze ongevallenstatistiek over 1959 gaf aan, dat in dat jaar 26 personen min of meer ernstig letsel hebben opgelopen ten gevolge van uitglijden, struikelen of vallen. Dat vallen, struikelen enz. heeft natuurlijk een oorzaak, want men valt niet zómaar! Deze mensen zijn ergens over gevallen. Over een stuk ijzer, over een luchtslang of iets dergelijks. We vragen ons af, hoe dat mogelijk is. Dat is mogelijk, omdat een ander die boel heeft laten liggen en niet opgeruimd heeft. Wie staat er nu schuldig aan deze onge vallen van deze 26 medewerkers? Dat zijn wij allemaal. Wij allemaal, om dat we de boel maar laten liggen. Wat we vEiiiGHEiDsiNSTiTuuT «i.-'H njet meer nodig hebben: gooi het maar neer -of een ander er zijn nek over breekt zal ons een zorg zijn, als wij het maar kwijt zijn. Wij allemaal, omdat we alleen maar aan onszelf denken en niet waken voor de veiligheid van een ander. Laat die ander maar beter uit zijn ogen kijken, dan struikelt hij niet. Er is maar één middel om dergelijke onge vallen te voorkomen. En dat is: het be trachten van orde en netheid. Door ons allemaal. Ruim de boel op, vóórdat een ander er zijn nek over breekt! EN THUIS. Thuis kan ons geen ongeval overkomen. Thuis is het veilig. Als we b.v. 's winters langs gladde wegen naar huis gaan en we doen de voordeur open, dan zijn we weer „veilig thuis". Vergeet het maar! 60 a 70 van de dodelijke ongevallen, die thuis gebeuren, zijn te wijten aan vallen. In de fabrieken is dit slechts 20 a 25 Er is dus alle aan- maar dij is de juiste manier leiding ook thuis de veiligheid te propa- van RAMEN WASSEN 44 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 10