De zorg van de Oude Garde Steigerwerk geren. Vooral in de schoonmaaktijd. Denk er eens over na, waarover U thuis kunt vallen. Niet opgeruimd speelgoed van de kinderen; gladde vloeren met losse kleedjes; een versleten loper in de gang en zoveel andere dingen. En niet alleen U kunt daarover vallen, maar ook Uw vrouw en Uw kinderen! Zorg, dat de mogelijkheid van ongevallen thuis zo klein mogelijk wordt. Leer Uw kinderen hun speelgoed netjes op te ruimen. Breng ze orde en netheid bij. Jong geleerd, oud gedaan. J. O. M. Enige tijd geleden stond een gepensioneerde kraanrijder op mij te wachten. Hij overhandigde mij een courant, waarin enkele kranen stonden afgebeeld en wees mij op de beveiliging, waarvan de haak van een dezer kranen was voorzien. Een beveiliging, die hij nog niet eerder gezien had en die mij ook onbekend was. De oude kraanrijder dacht, dat die beveiliging wel goed was en ook bij de Werf Gusto wel toegepast zou kunnen worden. De krant mocht ik houden. Ziehier het voorbeeld van een man, die zelf niet meer in het bedrijf werkzaam is, maar toch nog een open oog heeft voor de veiligheid van anderen. Bravo! En hartelijk dank! J. O. M. In een der bladen las ik een kort berichtje onder het hoofd: „Steiger ingestort; zes schilders zwaar gewond". Deze schilders waren bezig geweest het plafond van een grote fabrieks hal te verven. Plotseling brak een der verbindingsbalken onder de werk vloer en de schilders vielen 8 meter naar beneden. Medewerkers van de Werf Gusto, let op, dat U zoiets niet overkomt. Kijk of de planken goed liggen en verander nooit iets aan stellingen of afzettingen zonder toestemming. J. O. M. (0) 45

Het Zeskant | 1960 | | pagina 11