De vakanties staan weer voor de deur. En wat gaan we doen? Een zomerhuisje huren; een reis naar het buitenland maken; met een tent naar het strand. Er zijn zoveel mogelijkheden. Wat we gaan doen is in belangrijke mate afhankelijk van de inhoud van onze portemonnaie. Wie over een royale beurs beschikt, kan zonder bezwaar een verre reis gaan maken. Wie niet zo gelukkig is zal zich wellicht moeten beperken tot een paar uitstapjes, niet te ver weg. Met deze laatste situatie hebben de Nederlandsche Spoorwegen blijkbaar rekening gehouden bij het organiseren van „vakantietochten". Wij ont vingen daarover van de N.S. een artikeltje, dat wij hier graag plaats ruimte verlenen en dat getiteld is: SNIPPERJUWELEN Dit is een woord dat niet bestaat. Bij de naastbijzijnde goudsmit hoeft U er echt niet voor binnen te lopen. En de diamantbeurs kunt U ook beter niet opbellen. Daar zal men er zijn edelmetalen schouders over ophalen. Te goeder trouw overigens, want zoals al gezegd: het woord bestaat eenvoudig niet, snipperjuwelen. En toch Als U zo bij tijd en wijle in Uw wandelvoeten dat gevoel weer voelt kriebelen van „er eens eventjes echt helemaal uit te willen" dat gevoel van „kijk die zon eens, en kijk me die bloemen al eens uitkomen, hè ja, nü een snipperdag!" en U neemt dan de moeite om begin mei bij het station of bij een reisbureau het gezellige boekje VAKANTIETOCHTEN 1960 te halen (kost niets), danja, dan hebt U er meteen 24 in Uw hand: snipperjuwelen! Want wij weten er echt geen beter woord voor. Eerlijk gezegd, we vinden het een heel móói woord, dat „snipperjuwelen", voor de 24 dag- (0) 41

Het Zeskant | 1960 | | pagina 7