wie 6e BRon pas QRaaft aLs hij öoRst heeft, zal veRsmachten. tocht-mogelijkheden die er in dat boekje van de Nederlandsche Spoor wegen staan. Allemaal verschillend, maar in drie dingen hetzelfde: allemaal aantrekkelijk, allemaal goedkoop, allemaal gemakkelijk te be reizen. Met andere woorden: prima geschikt om van een doodgewone snipperdag een snipperjuweel te maken. Of om een korte vakantie van een paar heerlijke hoogtepunten te voorzien. Of om logeergasten op de meest eenvoudige en interessante manier bezig te houden. Deze tochten bestaan alle uit combinaties van treinreizen, boottochten, busritten en bezoeken aan één of meer bezienswaardigheden of evene menten. Voor de kinderen is een reisdoel als de Efteling (met zijn Sprookjesbos) of Ouwehands Dierenpark het-van-het. Voor de liefheb bers van varen zijn er rondvaarten door Amsterdam en Rotterdam, boottochten naar Lelystad, Urk en de Deltawerken bij Hellevoetsluis. Kunst vormt de hoofdschotel van tochten naar en door Den Haag en Haarlem. Gierhoorn, de Heilig-Land-Stichting bij Nijmegen, de Rotter damse Floriade 1960 ontbreken evenmin. En voor de natuurliefhebbers staan tochten naar Zuid-Limburg, langs de Hondsrug en naar de duinen bij Castricum op het programma. Laatstgenoemde tocht zelfs met inbe grip vjin een wagenwiel-grote pannekoek! Maar dat had eigenlijk een verrassing moeten blijven. Voor elk van deze tochten beperkt zich Uw kaartjes-kopen tot de aanschaf van één combinatie-biljet aan het station, waar U de tocht wilt beginnen. Daarmee bent U voor de hele verdere dag klaar. U maakt een met zorg uitgestippelde tocht, maar U doet dat geheel privé. U bent Uw eigen reisgezelschap! Uw tocht gaat ook altijd door, ongeacht het aantal „deelnemers", want U maakt gebruik van de bestaande trein verbindingen. U bent geheel vrij in Uw keuze van uitgangspunt, in Uw keuze van vertrektijd, ja zelfs in Uw keuze van weersomstandigheden! U kunt immers 's morgens even aanzien wat het weer doet, en dan dienovereenkomstig beslissen welke tocht U gaat maken. Alle verdere bijzonderheden vindt U dus in dat boekje VAKANTIE DAGTOCHTEN 1960 van de Nederlandsche Spoorwegen, dat van be gin mei af verkrijgbaar is. Bladert U daar maar eens in. En bladert U volgend jaar eens in het officiële woordenboek: wie weet staat „snipper- juwelen" er dan in! Want dat zijn het, die 24 dagtochten! 42 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 8