zomeRpostzeqeLs STICHTING COMITÉ VOOR DE Zomerzegels-bloemenzegels 1960 „Zeg het met bloemenzegels". Het vierhonderd jarig bestaan van de Nederlandse bloembollencultuur en de nationale Floriade-expositie in Rotterdam rechtvaardigen deze slagzin. Een serie van vijf fraaie bloe menzegels, ontworpen door P. Wetselaar, vormt dit jaar de inzet van de Zomerpostzegelactie, waarvan de opbrengst wordt verdeeld onder plaat selijke, regionale en landelijke instellingen voor de volksgezondheid, maatschappelijk werk en culturele zorg van alle richtingen. Gebrekkigen, spastische en astmatische kinderen, lijders aan reumatiek en tuberculose, chronisch zieken, oud-verpleegsters, letterkundigen, beel dende kunstenaars en vele anderen deelden vorig jaar in een netto opbrengst van 218.000, Meer levensvreugde door bloemen- en Zomerzegels! Die tulp, waterlelie, gaspeldoorn, blauwe zeedistel en klaproos symboliseren met iedere zegel die U plakt de levensvreugde, die aan een medemens wordt geschonken. Op 23 mei is de eerste dag van uitgifte van de serie, die verkrijgbaar blijft tot en met 9 juli. Bij het tijdelijke postkantoor op de Floriade blijven de bloemenzegels zelfs verkrijgbaar tot 25 september. Het vier-cents-zegel in de kleuren grijs, groen en rood met de afbeelding van de tulp La Princesse vestigt de aandacht op de Floriade door het speciale opschrift „Floriade 1960". Dit zegel is ontworpen naar een aquarel van Judith Leijster (16001660) in een boek uit de bibliotheek van Van Tubergen te Haarlem en met diens toestemming gereprodu ceerd. Het zegel van zes cent, evenals bij het vier-cents-zegel met een toeslag van vier cent, is uitgevoerd in roze, groen en geel en vertoont de gaspeldoorn. Het enige liggende zegel in de serie is dat van acht cent (vier cent toeslag) met de afbeelding van de waterlelie in blauw, groen en geel. Bruinachtig, geel, rood en groen zijn de kleuren van het twaalf- cents-zegel met de klaproos en een toeslag van acht cent. De blauwe zeedistel komt voor op het geel, groen en blauw gekleurde zegel van dertig cent met tien cent toeslag. Een bijzondere aantrekkelijkheid van deze derde bloemenserie van de Zomerzegels wordt gevormd door de eveneens door P. Wetselaar ge tekende Zomerzegelkaarten met gelijke afbeeldingen als op de post zegels. Voor drie kwartjes per serie zijn deze fijnzinnig ontworpen kaarten bij de plaatselijke comité's voor de Zomerzegels verkrijgbaar. (0) 57

Het Zeskant | 1960 | | pagina 13