vrouw Gusse Bade, zuster van de reder, om tot de doopplechtigheid van het schip te willen overgaan. Daartoe werd door haar de opgestelde fraaie telegraaf overgehaald en de doopwens uitgesproken en gelijktijdig sloeg de champagnefles tegen de boeg van het schip bruisend aan stukken en vielen de laatste be letselen, die het schip nog op de helling hielden, weg. Na deze korte handeling van de doopster zagen wij ook nu weer het schouwspel, waarop iedere rechtgeaarde scheepsbouwer met gepaste trots wacht; de eerste reis van het schip van de helling naar het water. Reeds vele malen heeft een dergelijke gebeurtenis aan de Werf plaats gevonden en evenveel keren hebben scheepsfluiten en sirenes geloeid en is er door de mensen gejuicht en met hoeden en petten gezwaaid. Ook de Balsa werd met al deze uitingen van vreugde aan zijn element toevertrouwd. Nadat de genodigden weer in de receptiezaal aanwezig waren, heette de heer Verschure allen, doch in 't bijzonder de Noorse gasten, hartelijk welkom en sprak daarbij tevens zijn dank uit voor hun door de Werf zo zeer op prijs gestelde aanwezigheid bij de tewaterlating van dit 2e bananenschip Balsa. Vervolgens richtte de heer Verschure zich tot Mevrouw Gusse Bade, die hij zijn dank betuigde voor haar bereidwil ligheid om het schip te willen dopen en sloot zich gaarne bij haar doopwens aan, dat ook dit schip in de toekomst een succesvolle vaart zal hebben. Hij feliciteerde haar met de doop van dit schip en als aan denken aan deze bijzondere gebeurtenis bood hij haar een fraai geschenk aan (zie foto). Tot slot werd door de heer Verschure een toast op de rederij en haar nieuwe schip uitgebracht. De reder, de heer Torvald Klaveness, sprak daarna allereerst zijn grote voldoening en dank uit, niet alleen over de nauwe, maar vooral ook prettige samenwerking welke er tussen het Noorse toezichthoudend per soneel en de mensen van de Werf bestond, waardoor het bouwen van een schip bij Verschure een groot genoegen is. Vervolgens dankte hij. de heer Verschure voor de grote eer die de doopvrouwe deze dag te beurt was gevallen en feliciteerde hem met de succesvolle stapelloop. Verder hoopte de heer Klaveness dat ook de Balsa, evenals dit het geval met de Baleares is, in de toekomst een goede vaart mag hebben. Daarna sprak hij zijn bewondering uit over de fraaie werf, het 57

Het Zeskant | 1960 | | pagina 21