BOOREILAND „SEASHELL" (2) De heer Klaveness (rechts) en de heer Verschure destijds wederzijdse vertrouwen bij de behandeling van het contract voor het bouwen van de beide schepen en verzocht de heer Verschure het gehele personeel zijn dank over te brengen voor de toewijding bij hun werk aan bei de schepen. Aan het slot van zijn rede bracht hij een toast uit op het personeel van Verschure en op de nauwe vriendschap tussen hem en de heren Ton en Jos Verschure. L. (Vs.) Van de Amerikaanse Heer Howe van de Ambassade te Oslo, die als gast van de reder van de Balsa de tewaterlating en de daarop volgende festiviteiten heeft bijgewoond, ontvingen wij een bedankbrief waarin hij schrijft, dat hij het liefste een van de bananen wilde zijn om aan boord van dit prachtige schip zijn verdere leven door te brengen. Op 14 november 1959 brak het grote moment aan, dat het voor de Gusto-mannen zo vertrouwde silhouet van de Seashell de Mobile Drilling Unit II aan de horizon verscheen. Enkele uren later arri veerde het schip op de rede van Doha, waar het aan vier gereedgelegde boeien werd gemeerd. De rest van die dag werd gebruikt voor "het verhuizen naar dicht bij de ligplaats gelegen woonschepen, waarop de Nederlandse werkers tijdens de opbouw zouden verblijven. De volgende dag werd met frisse moed aan het grote werk begonnen. Allereerst werd de kraan onderhanden genomen, omdat die weer nodig was voor het monteren van de paal-secties. Tegelijkertijd werden de paaldelen, die nog in het ponton staken, en die voor de overtocht zeer zorgvuldig waren vastgemaakt in de bok- constructies, weer vrij ge maakt. Natuurlijk moest ook de hydraulische be wegingsinrichting voor de palen tot leven worden gebracht, om de palen 58 Gemeerd aan de boeien

Het Zeskant | 1960 | | pagina 22