KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING De Oude Garde van Gusto het corps gepensioneerden werd met zes man uitgebreid. Weer zes van die oudgedienden, die na tientallen jaren van hard werken van een welverdiende rust gaan genieten. Wij hopen, dat ze finke schadeposten voor de pensioenfondsen zullen vormen, want aan zulke mensen is het te danken, dat Nederland geen onder-ontwikkeld gebied is... Bij Verschure ging de heer A. J. M. Verschure met pensioen na 46 jaar directeur geweest te zijn. Nog een illustratie van hetzelfde thema. Wij mogen in Nederland geen sjeiks, maharadja's en Aga Khans hebben wat misschien weinig kleurrijk is maar we hebben wel ondernemers... Ondernemingslust en werkkracht legden ook de basis voor de voort gaande modernisering van De Klop. Daar werd nu ook de reparatie afdeling aangepast aan de eisen des tijds. Zonder twijfel een kostbare investering, maar het komt er op de duur weer uit, daar zullen ze in Sliedrecht wel voor zorgen... Weer een andere kant van de zaak illustreert ons LSZ met gegevens over de vak-opleiding. Veel kosten en moeite worden in de IHC-be- drijven aan dit onderwerp gespendeerd. Met het oog op de eisen, die de techniek stelt, moeten we dit doen, maar het is een voorrecht dat we dat kunnen doen. Alleen vakbekwaamheid leidt tot meer en beter werk, meer en beter werk leidt tot welvaart... Bij Conrad-Stork vierde iemand, die veel werk heeft verzet voor de vak-opleiding, zijn gouden „werk" jubileum. In hetzelfde nummer een aankondiging van een jeugdvakantie voor de jongeren. Zo hangt het allemaal samen en wat voor de buitenstaander allemaal verschillende gebeurtenissen zijn, zijn voor Uw schuttingkijker uitingen van hetzelfde gebeuren... U mocht soms denken, dat al het bovenstaande tamelijk braaf is en niet door ons geschreven, maar U dient te bedenken, dat er van die maanden zijn, dat zelfs een Ironicus niets vindt om de spot mee te drijven. Dit is dan één van die maanden. Geen enkele vennoot heeft ons ditmaal de kans gegeven. Zelfs J. K. niet, of het moest zijn, dat éne drukfoutje van vorige maand, waaruit men de lering zou kunnen trekken, dat we er voor moeten opletten alles niet al te ingewikkeld te maken. Maar de berekening waarin dat foutje zat, was niet eens moeilijk... 64

Het Zeskant | 1960 | | pagina 28