m ,M.e> Tegelijkertijd werd er een aanvang gemaakt met de voorlopige bagger proeven. Zo verliep deze dag, waarop de werkzaamheden bij tijd en wijle door een kopje met warme gekleurde inhoud (van een heelendal buitengemeen zeer bekend merk) dankbaar werden veraangenaamd. Dit veraangenamen geldt natuurlijk ook en wel in belangrijke mate voor de stamppot, die volgens oorgetuigen zeer goed in de smaak viel. Al schrijvend kom ik terug op de tweede dag van deze 3-daagse, welke dag wel de interessantste mag worden genoemd gezien het grote aantal belangstellenden. Wat die talloos velen, die aanwezig waren, betreft, daar hadden de snelle bootjes van een bekende firma uit Lekkerkerk, die de verbinding met de wal onderhielden wel voor gezorgd. De hele, lieve lange dag zwierden zij namelijk af en aan De goede snert kan die trekpleister in elk geval niet zijn geweest, want iedereen wist niet beter of de onvolprezen J K-nassi zou ter tafel worden gebracht. Enfin, teleurstellingen zijn er om, hoe dan ook, te worden geslikt. Om kort te gaan, men baggerde een eind weg en liet rustig de volle emmers komen en de lege gaan. Tussentijds werden er verschillende stunts uitgehaald. Deze bestonden uit: het nu eens over stuur-, dan weer over bakboord storten; het vergroten van de baggerdiepte tot 50 voet; het beproeven van het bovendrijfwerk op het werken met een capaciteit van 18 emmers per minuut zoals verlangd. Vermeldenswaard is wel dat men 25 emmers per minuut in zware klei behaalde. Het testen van de diverse lieren enz. Enfin, het was me de bedrijvigheid wel, waartussendoor het nodige 54

Het Zeskant | 1960 | | pagina 6