jJ-iorlade Bij de tewaterlating van de „Castor" was de modellenzaal in het hoofd kantoor geheel ontruimd en prachtig met bloemen en planten versierd, om als ontvangzaal dienst te kunnen doen. Ook de gang in het hoofd kantoor was met bloemen versierd. En toen schoot het ineens door mijn gedachten: hier hebben we een Floriade aan huis! En zo kom ik op het denkbeeld in ons personeelsorgaan iets over de Floriade te schrijven. Hebben we als scheepswerf iets met de Floriade te maken? Toch wel iets. Laten we beginnen met te vertellen, dat destijds het ophijsen van het „kraaiennest" in de Euromast heeft plaats gevonden met vijzels van de Werf Gusto. De aannemer, die met het plaatsen van het kraaiennest belast was, beschikte niet over de daarvoor benodigde vijzels en heeft hiervoor bij de Werf Gusto aangeklopt. En dan is er nog iets. Bij de tienduizenden bezoekers van de Floriade zijn er tallozen, die van deze gelegenheid gebruik maken voor het deelnemen aan een rondvaart door de havens. Degenen, die wel eens met de Spidoboten gevaren hebben en wie heeft dat niet weten wel, dat men dan op een gegeven ogenblik door de luidsprekers hoort: Dames en heren, aan uw rechter hand ziet u thans de Werf Gusto, een scheepswerf, die gespecialiseerd is in het bouwen van baggermateriaal enz. Zo geeft de Floriade ook aan de Werf Gusto een grotere bekendheid. Maar er is nog iets anders. Dat is de enorme tegenstelling tussen de Floriade en de werf. We zijn gewend ons te bewegen tussen de gonzende en ratelende machines, tussen het oorverdovens lawaai van de klink hamers, tussen het ruwe, harde ijzer. We zijn gewend aan lasdampen, aan het werken met grote krachten, aan zwaar materiaal. En nu komen we op de Floriade. Het is alsof we door een goede fee zijn opgenomen en plotseling in een tovertuin zijn neergezet. We zijn ineens uit het drukke, haastige leven in een lustoord gekomen. Overal om ons heen bloeien de bloemen. Dan vallen alle problemen en moei lijkheden van ons af en hebben we nog slechts oog voor de natuur. Ons bekruipt het verlangen om languit in een van de grasperken te (0) 53

Het Zeskant | 1960 | | pagina 9