Neem de juiste maatregelen! \~y Bij onderhoudswerk, reparatie of verbouwingswerkzaamheden dienen steeds bijzondere maatregelen te worden getroffen voor de veiligheid van het personeel. Door het niet nemen of domweg vergeten van deze verplichte veiligheidsmaatregelen gebeuren er dagelijks tientallen on gevallen, waaronder zeer ernstige. Enkele voorbeelden? Bij een opgebroken straat of trottoir wordt vergeten een afzetting te plaatsen. Gevolg: ongeval. Bij het tijdelijk wegnemen van een afzetting aan boord, wordt verge ten de afzetting te herstellen. Gevolg: ongeval. Bij reparatie van een machine wordt de beveiling verwijderd. De ma chine is gerepareerd, maar de beveiliging is nog niet aangebracht. De man gaat met de machine werken. Gevolg: ongeval. Bij reparatie aan een kraanbaan wordt vergeten de kraan vast te zet ten. De kraan gaat plotseling rijden. Gevolg: ongeval. Zo zouden we nog een hele tijd door kunnen gaan. We laten het ech ter aan de lezer over, dit te doen. Hij zal dan verbaasd staan over het grote aantal ongevallen, dat bij reparatie-werkzaamheden voorkomt als gevolg van het niet nemen van de juiste maatregelen. Worden de juiste maatregelen genomen, dan voorkomen we daarmede de genoem de ongevallen. Welke zijn de maatregelen, die we bij re paratie, onderhoud of verbouwingswerk zaamheden moeten nemen? Ie. een goede planning en overleg en samenwerking met andere afdelingen, zodat een ieder weet, wat er gaat ge beuren. 2e. afdoende buiten bedrijf stellen van 067

Het Zeskant | 1960 | | pagina 11