Schaakvereniging „QU5TO" Wanneer deze regelen U onder de ogen komen, is de Schaakvereniging aan zijn „winterslaap' begonnen. Het nieuwe seizoen begint op 2 sep tember a.s., met een stel uitgeslapen schakers (of uitgeschaakte slapers). Het afgelopen seizoen is voor Gusto, met een gematigd optimisme, niet onbevredigend te noe men. Ons tweede tiental is op de op twee na laatste plaats geëindigd in klasse 3 b van de N.R.S.B.-competitie. Het eerste tiental is op een haar na kampioen geworden van klasse 3 a en gepromoveerd naar de 2e klasse, zoals uit onderstaande stand blijkt. Het bestuur kan zich de (gelukkig nog niet zeldzame) haren wel uit het hoofd trekken van wanhoop over deze gang van zaken. Een klein beetje meer animo van verschillende leden om aan de wedstrijden deel te nemen en we waren „boven Jan" geweest. Het is toch wel treurig, dat Gusto de uitwedstrijd tegen het Witte Paard met 4 invallers moest spelen en daardoor op het nippertje verloor met 4/25/2. De uit wedstrijd tegen Buvaro was van hetzelfde laken een pak. Er werd ge lijk gespeeld (55) tegen een tegenstander, die er dit jaar niet eens aan te pas is gekomen. Een door het Bestuur ingestelde commissie (we gaan met onze tijd mee) heeft hiervan een inspannende studie gemaakt en heeft een nieuw axioma langs empirische weg ontdekt, dat deze tegenslagen verklaart. Deze wet luidt: de prestaties van Gusto Schaakvereniging zijn recht even redig met de weersomstandigheden en omgekeerd evenredig met de kwa liteit van de televisie-programma's. Het Bestuur wijst er nogmaals op, dat indien men wordt uitgenodigd te spelen, men ook moreel tegenover zijn clubgenoten verplicht is mee te doen, bijzondere omstandigheden daargelaten. Zoals ziekte, nacht dienst e.d. Dat de vrouw of een van de kinderen die dag jarig is, weet men in het algemeen reeds jaren te voren en er is dus geen reden om dit feit op het laatste moment te berde te brengen, als er niet meer voor een invaller kan worden gezorgd. Ook dit jaar werd er, de traditie getrouw, weer een massakamp tegen onze collega's van Verschure uit Amsterdam georganiseerd. Zaterdag, 14 mei j.l., was het weer een gezellige drukte in de cantine. Onze gas ten, 24 in getal, waren ditmaal wat aan de vroege kant, zodat Gusto nog niet geheel compleet was. Maar na de aankomst van enige laat komers konden de wedstrijdleiders om 14.50 uur hun slagorden op stellen. Nadat iedereen zijn plaats had ingenomen sprak de Voorzitter van de Personeelsvereniging een welkomstwoord tot de aanwezigen. Hij wees er op, dat Verschure zijn uiterste best moest doen, anders zou de wisselbeker, waarom ieder jaar gevochten wordt, voor hen voltooid verleden tijd worden. De stand hierom was n.l. 4J/21)/2 in het voor- 74 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 18