Eindstand competitie N.R.S.B deel van Gusto en de gastheren hadden dus aan een gelijk spel vol doende om de beker als nieuwe aanwinst voor de bezitsvorming te boeken. Spreker memoreerde vervolgens onze overleden wedstrijdleider de heer K. Winkel, die jarenlang de motor is geweest voor dit schaakevene ment en ook zeer bekend was bij en gewaardeerd werd door onze Am sterdamse vrienden. Na het bespreken van de reglementen werd een aanvang met de wed strijd gemaakt. Een uur later was het al duidelijk, dat Gusto deze wedstrijd op zijn sloffen ging winnen. Van de eerste 10 uitgespeelde partijen had het er nog geen enkele verloren. Verschure had slechts enkele remises kunnen boeken. Achter in de cantine zaten 8 van onze overcomplete spelers te zwoe gen over een simultaanpartij, die onze arbiter, de heer W. Chr. Goris, zo vriendelijk was met hen te spelen, waarbij hij een sigaar beloofde aan de tegenstanders, die hem zouden kloppen. Dat het inderdaad spelen was, bleek wel na afloop van deze partij. Alle acht de par tijen werden door de heer Goris gewonnen. Toen enige van zijn tegenstanders hem een revanche hadden afge snoept, zag de heer G. Ooms zowaar kans de heer Goris onverwacht mat te zetten en zat hij later met een grote sigaar in zijn hoofd te dampen met een air, of hij zojuist wereldkampioen Tal in het zand had laten bijten. Intussen ging de strijd met Verschure onverminderd verder tot om kwart over zes de wapenstilstand werd getekend en er nog 3 partijen gearbitreerd moesten worden. Na afloop hiervan kon de wisselbeker voorgoed in de trofeënkast worden verankerd. Met de belofte van Gustozijde voor een nieuwe beker, als pleister op de wonde van onze tegenstanders, werd hartelijk afscheid genomen van onze collega's met een tot ziens in Amsterdam het volgende jaar. F. H. Klasse 3a Punten Bordpunten 4. Tediro III 5. Sozaro I 6. Buvaro I 7. Waddinxveen II 8. Wilton II 1. Het Witte Paard I 2. Gusto I 3. Het Zwarte Paard II 10 9 9 8 7 6 6 1 39/2—30 y2 41 —29 40/.—29/2 38 —32 37 —33 29/2—40/2 29 —41 25/2-M4/2 (0) 75

Het Zeskant | 1960 | | pagina 19