(Vervolg Algemeen Gedeelte) gestreken en was het plezierig varen voor iedereen. Snel werd begon nen met bepalen van de draai cirkels en de stoptijd. Hierna werd de ankerproef gedaan. Alles verliep naar wens en om half twaalf gingen we met volle kracht naar binnen. Bij het Noorderhoofd werden we echter gepraaid door de Haven dienst met het verzoek om zeer langzaam te varen; een eindje verder had een bergingsboot juist nog een oorlogssouvenir opgehaald; de tor pedo van een eenmans duikboot. Het geval hing juist boven water en mocht absoluut niet stoten. Menigeen slaakte een zucht van verlich ting toen we er voorbij waren. Hierna ging het naar de Parkkade voor het afzetten der gasten, daarna vlug naar huis. Jawel, op de Nieuwe Maas stoppen, daar Gusto Slikkerveer een veerboot te water liet. Dat ging vrij vlot zodat we toch om ongeveer vier uur weer aan de Kinderdijkse Werf lagen, na een goed geslaagde technische proef tocht. Woensdag 27 april. De officiële proefvaart. Bij winderig en buiig maar toch ook wel vaak zonnig weer vond de officiële proeftocht plaats. Er waren tientallen gasten aan boord o.w. Z.E. Dr. Ali Assad Khandji, Ambassadeur van de Verenigde Arabische Republiek te Den Haag, met zijn echtgenote en dochter, de Heer Rifai, vertegenwoordiger van de Suez Kanaal Organisatie en vele di rectieleden van de I.H.C.-bedrijven. Om half elf vertrok de Shahm van de Parkkade te Rotterdam en koerste door de Maas langs Gusto, Vlaardingen en Maassluis tot de Hoek. Plet was druk op de Nieuwe Waterweg en we ontmoetten tal van belangwekkende schepen, waar onder de Seven Seas, de eveneens in IHC-verband bij L.S.Z. ge bouwde sleepzuiger (C.O. 385). Dit schip houdt de vaargeul van de Nieuwe Waterweg op diepte; het gewonnen zand wordt gebruikt om een put dicht te maken, die elders in de haven ontstaan is tengevolge

Het Zeskant | 1960 | | pagina 21