ONZE NIEUWBOUW O- van uitschuring van de bodem achter een scheepswrak, dat nog uit de oorlog stamt. Bij Hoek van Holland werd gekeerd en men ging de Waterweg nu op tot aan de derde petroleumhaven. Daar ging de Shahm in een zijarm voor anker voor de voorlopige over dracht. De Heer L. C. Smit hield een korte toespraak, waarin hij de vreugde van de bouwers tot uitdrukking bracht, dat ook dit schip weer zover was dat het kon worden afgele verd. De Heer Rifai beantwoordde deze toespraak namens de Suez- Kanaal Organisatie. Daarna vond een symbolische vlagwisseling plaats. Symbolisch, omdat de Shahm nog onder Nederlandse vlag naar Port Said zal varen, waar dan de officiële overdracht zal plaatsvinden. Nu werd volstaan met het ruilen van de I.H.C.-vlag voor de vlag van de Kanaal Organisatie (zie foto onderaan vorige bladzij), die echter niet gehesen werd. Hierop werden met het schip nog enkele manoeuvreerproeven verricht, met de Heer Dick Smit „aan het stuur" (zie foto boven). Vooruit, achteruit, stuurboord, bakboord, enfin, het werd ons allen duidelijk dat de Shahm een schip is, waarmee een goede stuurman kan lezen en schrij ven, of zoals wij het hoorden uitdrukken: je kunt er achteruit mee om de tafel varen. Dat was dan als de hoogste lof bedoeld en wij twijfelen er niet aan, of de Shahm zal straks in Suez die loftuitingen waar maken. Dorr. (L.S.Z.) en N.O. (IHC) Nu iedereen met bewondering spreekt over de prachtige sleepboten Mared en Shahm, mogen we dit keer ook eens de aandacht vragen voor deze boten zoals ons volgende geslacht ze zag. Bij de tewaterlating van de Mared op 19 september 1959 en van de Shahm op 8 december 1959 (12-12-'59 geworden) was natuurlijk een goed deel van de Kinderdijkse schooljeugd aanwezig. Bij al die drukte van kijkende'werkers en werkende kijkers heeft nie mand nu veel aandacht voor onze scholeschare. Ze mogen erbij; ze mogen 't zien! En terug in de klas, als juffrouw van Wieringen vraagt hoe ze 't vonden, is het eenstemmig antwoord: Reuze, uit veertig eerste-jaars monden. „En zullen we nu eens gaan tekenen wat we op de werf gezien hebben? 74

Het Zeskant | 1960 | | pagina 22