WERK AAN DE WINKEL SNIJKOPZUIGER VAN 7000 PK C.O. 430 BELGIË De I.H.C. mocht weer een opdracht ontvangen voor een snijkopzuiger met zeer grote capaciteit, die tevens voor het baggeren in rotsbodem geschikt moet zijn. De Belgische aannemer, die deze opdracht plaatste, wil een zuiger hebben, die in alle havens, rivieren en kanalen ter wereld voor alle voorkomende grondsoorten te gebruiken is. Daartoe moeten met de zuiger drie verschillende typen snijkoppen met een zeer grote snijkracht geleverd worden. Ook zal de zuiger uitgerust worden met zogenaamde ankerzwaaipalen, die dienen om de 5 ton zware zij-ankers, waarmede het vaartuig ver haald wordt, te kunnen verplaatsen, waardoor dan de werkboot voor het uitbrengen van de ankers overbodig is. Verder komt er in het achterschip een verrijdbare paalwagen, waarin de werkpaal is bevestigd, die in de bodem verplaatst kan worden en waaromheen de zuiger kan draaien en tevens tegen de te baggeren grond kan worden vooruitgedrukt. De totale lengte wordt ongeveer 80 m, de buisdiameter 850 mm en de zuigdiepte bedraagt 20 m. Er zijn twee krachtige baggerpompen, die elk door een dieselmotor van 2300 pk worden aangedreven. Met nog een 5-tal dieselgeneratoren medegerekend wordt het totaal geïnstalleerde vermogen 7000 pk. Deze dieselgeneratoren dienen voor levering van de elektrische stroom naar de cutteraandrijving van 1400 pk, de zware liermotoren en voor het gehele boordnetbedrijf. Alles is ingericht om ook in de tropen te kunnen werken, waarvoor een uitgebreid ventilatiesysteem wordt aangebracht. Al met al een machtige snijkopzuiger, die, naar wij hopen en vertrou wen, door onze vennoot Gusto tot volle tevredenheid van de opdracht gever zal worden vervaardigd en afgeleverd. Alb. (Gusto) 68

Het Zeskant | 1960 | | pagina 4