zijn. Hierna werden nog even de uitstekende manoeuvreer kwaliteiten van het schip getoond en aan de Parkkade werd nog alles gereed gemaakt voor de duurproef. Donderdag 21 april. Nog maar net los van de Parkkade, of er werd zowaar een versteke ling ontdekt. Hem werd toegestaan aan boord te blijven. Het bleek een onderwijzer te zijn, die niet alleen buitengewone belangstelling had voor alles wat vaart, maar ook voor sinaasappels en de appelenkist! We gingen met volle kracht, zonnig weer en een matige N.O. wind naar zee, waar een vrij korte deining liep. Bij het uitbrengen der loggen waren er al spoedig enige natte pakken, want natuurlijk trek je pas oliegoed aan, wanneer je doornat' bent. Gelukkig werd ook het leedvermaak spoedig gestraft, want het vol gende overkomende zeetje was voor degenen die het hardst gelachen hadden. De snelheid werd gemeten tussen de Maaston en Goeree vuur schip, met diverse toerentallen en hierbij weer 2, 3 of 4 motoren in bedrijf. Spoedig bleek dat de korte deining een fikse tol zou eisen. Er werd met grote geestdrift voedsel uitgedeeld aan de vissen, onder het motto „Instandhouding der visstand", want zeeziek was er natuurlijk niemand. Tot zelfs ervaren zeelieden met meerdere jaren vaartijd werden door onze Shahm klein gemaakt, zodat ook in dit opzicht de proefvaart geslaagd mag heten! In de middag kwam het hoge verzoek, terug te gaan naar de Nieuwe Waterweg, want de bodem was bereikt, zodat dus de rest van de duurproef op de Waterweg is gedaan. Vrijdag 22 april stuur- en manoeuvreerproeven op zee. De wind was ondertussen gekrompen naar Z.W. dus werden de golfjes netjes glad 72 (Vervolg Algemeen Gedeelte zie pagina 73)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 8