VACANTIETIJD MET VEILIGHEID reserve onder de duinen, die de opmars van het zoute zeewater tegen gaat, wordt versterkt. Ook bij de sluizen van IJmuiden zijn plannen in de maak (o.a. een zoutscherm, dat bij het spuien het zoete water zoveel mogelijk tegen houdt) om aan de verzilting het hoofd te bieden. Een probleem bij de strijd tegen het zout is, dat onze voornaamste zoetwaterbron, de Rijn, door het afvalwater van industrieën geleidelijk een hoger zoutgehalte krijgt. Door internationaal overleg, zal een oplossing moeten worden gevonden, om de verzouting van het Rijnwater tegen te gaan. De zoetwaterbehoefte van ons land, die tegenwoordig zo ongeveer 1100 tot 1500 m3 per seconde bedraagt, zal in de toekomst nog toenemen. Wil aan de groeiende behoefte kunnen worden voldaan, dan zal het gevecht „zoet tegen zout", waarover in dit artikel werd gesproken, met alle kracht moeten worden voortgezet, in het belang van landbouw, tuinbouw, veeteelt, drinkwatervoorziening en industrie, kortom van de gehele economie van ons land. Gaat U ook met vacantie? En U ook? Natuurlijk, zult U zeggen, we gaan allemaal! Ja, dat is ook zo. Maar denk er om, dat er één is, die nooit met vacantie gaat. En die ene is: Het gevaar! Neem vacantie met verstand; Het gevaar staat aan de kant. Is Uw transportmiddel in orde? Werken de remmen goed? Rammelt er niets? We zouden namelijk niet graag zien, dat U met een kapotte fiets, brommer, scooter of auto op een zomers warme dag ergens midden op de hei zou staan. U kunt dit voorkomen, door vóór Uw vertrek Uw vervoermiddel grondig na te zien. Een andere vraag, speciaal voor dege nen, die naar het buitenland gaan. Is U voldoende op de hoogte van de ver keersregelen? Denk er om, dat in het buitenland nog wel eens andere ver keersborden voorkomen en andere ver keersregels gelden dan hier. En we 80 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 10