MVA*/ MUM*? zouden niet graag zien, dat U, wanneer U in het buitenland bent, door een fikse boete voor een verkeersovertreding gedwongen zou worden hals over kop, of althans voortijdig, naar huis terug te keren. En dan nog wat. Is het E.H.B.O.-tasje in orde? Men kan zich op reis zo gemakkelijk eens ergens aan verwonden. En dan is het gemakkelijk als er een zwachteltje en een pleister in de buurt zijn. En hoe staat het met de verzekering? Een door U veroorzaakt verkeers ongeval kan veel geld gaan kosten! En dat zou Uw vacantie bederven. Betaal liever een paar gulden aan de verzekering. We hopen, dat U prachtig weer zult hebben. Maar dan moet U er zelf voor zorgen, dat U geen zonnebrand oploopt. De KLM adverteert met de slagzin „Vliegen verlengt Uw vacantie". Wij zouden de slagzin willen gebruiken: „Zonnebrand verkort Uw vacantie!" En als U aan een over dreven sportbeoefening zou gaan doen, kunt U dat ook van de spierpijn verwachten. Zorg er voor, dat moeder de vrouw zich niet een half uur na het vertrek behoeft af te vragen: „Is de gaskraan wel afgesloten?" of „Is het petroleumstel wel uitgedaan?" of „Is de waterkraan wel dichtgedraaid?" Zijn de hond en de kat goed verzorgd? En krijgen de bloemen en planten ge regeld water tijdens Uw afwezigheid? Is de huisdeur goed afgesloten? En, speciaal wanneer U naar het buitenland gaat, wilt U er aan denken, dat de bui tenlander het gehele Nederlandse volk beoordeelt naar Uw optreden? En wilt U ook bedenken, dat er al genoeg na men, handtekeningen, datums en andere dingen op monumenten en andere be zienswaardigheden geschreven staan of er in gekrast zijn? Er behoeft niets meer bij! Als dan alles voor de reis prima in orde is, dan wens ik U van harte een prettige en veilige vacantie! J. O. M. P.S. Leest U nog even na, wat er in het vorige Zeskant gestaan heeft over de ziekteverzekering in het buitenland en overleg zo nodig met Uw ziekenfonds. J. O. M. (0) 81

Het Zeskant | 1960 | | pagina 11