aan het werk De Shahmin Port-Said Straatgezicht in Cairo In het Zuidoosten lag de Nijldelta als een dunne blauwgroene streep aan de horizon en recht in het Oosten kwam de zon op in een waas van roze, paarse en duizend andere tinten, waarvoor geen namen bestaan. Boven ons vliegtuig, dat op zevenduizend meter hoogte vloog, de violetblauwe hemel, die nog donker was van de nacht. Maar de zon kwam op en niet lang daarna vlogen wij over de Nijldelta, richting Cairo. Vanuit de lucht lijkt de Nijldelta wel wat op Nederland. Akker naast akker, doorsneden door talloze ri vieren en hier en daar wat meertjes of moerassen. De landing in Cairo leverde niets bij zonders op en dat is het beste wat men van een landing kan zeggen. De directie van het kantoor in Cairo van de Suez Kanaal Maatschappij (SKM) was aan het vliegveld om ons op te vangen, loodste ons door de douane en binnen twintig minuten waren we op weg naar Cairo, El-Kahira in het Arabisch, het geen betekent: Overwinnaar. Het was nauwelijks zeven uur, maar de zon stak naar onze nederlandse begrip pen al fel en in de stad was het flink druk. Van het vliegveld naar het hotel en vandaar naar het kantoor van de IHC-agent, terug naar het hotel, af spraak met de publiciteitsafdeling van de SKM afspraak met de Informa tiedienst van de Egyptische Regering: afspraak, telefoon, taxi, afspraak, taxi, telefoon. Die eerste dag gaf al het ritme aan, waarop wij de komende twee weken in Egypte zouden werken. Eén ding was prettig. Wij konden con stateren, dat in de Verenigde Arabische Republiek bij de autoriteiten de naam IHC inderdaad iets betekent. Dat maakte ons werk veel gemakkelijker en de medewerking, die wij van alle zijden hadden, was prima. Onze film droeg als titel: „Poorten van Egypte" en we hadden ons een opzet

Het Zeskant | 1960 | | pagina 16