De heren L.C. Smit en W.C. den Hartong ontvangen dhr. Mahmoed Younes tijdens de overdracht van de ,,Shahm In de Amon-tempel van Karnak Onder water staande tempel te Phile, bij Aswan aan de wijze waarop zij in de organisa tie van het kanaalbedrijf zijn ingepast. De moeilijkheid van het Suezkanaal is namelijk, dat het te smal is. Nu is er een dienstregeling uitgekiend, waardoor twee convooien per dag van Port-Said naar Suez afvaren en één con- vooi van Suez naar Port-Said. Het convooi uit Suez komt het eerste convooi uit Port-Said tegen in de Bit termeren. Het passeren levert hier geen probleem op. Het tweede convooi uit Port-Said vaart tot Ballah en gaat daar in het „wisselkanaal" voor anker. Het Suez-convooi vaart in het andere kanaal door en als het laatste schip voorbij is, vertrekt het Port-Said-convooi naar Suez. De baggerzuigers moeten tijdig uit de weg zijn, wanneer een convooi nadert. Door radio-verbinding met het hoofd kantoor in Ismailia is dit mogelijk. Van Ismailia reden we naar Port-Said, waar de sleepboot Shahm juist was aangekomen. Ook hier werden de ha ven en de installaties van de Kanaal maatschappij gefilmd. De volgende dag werd de Shahm tijdens een korte plechtigheid overgedragen. Daarbij wa ren o.m. aanwezig de heer Mahmoed Younes, directeur-generaal van de Suez Kanaal Maatschappij en de heren L. C. Smit en W. C. den Hartog, direc teuren van LSZ. Daarmee waren onze opnamen grotendeels gemaakt. Per chartervliegtuig gingen we nog die zelfde avond terug naar Cairo om nog enkele opnamen te maken, waar onder de piramiden van Gizeh. Enkele dagen later gingen we terug naar Ne derland. Wanneer de film „Poorten van Egypte" gereed zal zijn, kan de I.H.C. Holland haar bezoekers een goede indruk geven van de taak, die onze baggerwerktuigen in het Suezkanaal vervullen. En het kanaal is na de katoen Egypte's be langrijkste bron van inkomsten en nog steeds één der slagaderen van de Euro pese economie. N. O. (IHC)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 19