KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING „Visserlief - Vissenleed" is de titel van een epos van Gédégé, dat ge publiceerd werd in het firmanieuws van De Klop, zoals steeds het bolwerk van de progressief-literairen. Het feit, dat snoeken ingevolge de reglementen van de visclub moeten worden vrijgelaten, bracht de auteur tot een vergelijking met de mensenmaatschappij waarin ook de grootste rovers vrijgelaten worden. Pessimistisch?? Misschien wel Als je sommige kranten en één radio-omroep moet geloven, is ons land bezig naar de knoppen te gaan. Maar uit het firmanieuws van J. K. blijkt van die tragische omstandigheid niets. Er waren jubilarissen, ver gadering van de O.R., een tweedaags reisje voor jonge werknemers, kortom het hele leven is aan de Kinderdijk gewoon aan het doorgaan. Net als bij ons in den Ilaag trouwens... En in Haarlem was het al niet anders. Bij C.S. op één pagina vier jonggehuwde werknemers, die ondanks het woningprobleem de grote stap konden wagen. U ziet de wereld draait door. En als het niet helemaal zo gaat, als U wilt, bedenk dan: Een half ei is beter dan een lege dop. (Wij denken hierbij niet aan de voetbal toto Bij Verschure was één winstuitkering 1957 nog niet uitgekeerd. Toen wij dit in „De Schakel" lazen, maakten wij ons gereed een met redenen omkleed verzoek tot uitbetaling aan deze vennoot te zenden. Het bedrag werd echter in het AZF gestort, reden waarom wij van deze claim moeten afzien. Plelaas... Gusto's schaakclub leverde een bijdrage tot de bezitsvorming door de wisselbeker, waar zij telkenjaren met Verschure om spelen, definitief te behouden. Volgend jaar begint de strijd opnieuw, met een nieuwe beker. Als ze die ook winnen, komen ze bij Gusto goed in het servies te zitten... LSZ wijst ons erop, dat een fietser méételt in het verkeer. Wij voor ons hadden weieens de indruk, dat alléén de fietser telt. Wie mag verder aan het verkeer deelnemen zonder de regels te kennen? Rechtuit rijdende fietsers snijden wanneer men met de auto rechtsaf wil, mag natuurlijk niet. Maar als alle rechtsafgaande fietsers hun hand zouden uitsteken, zouden veel misverstanden voorkomen worden. Maar als een nederlander linksaf slaat, steekt-ie duidelijk zijn hand uit. Als hij rechtsaf gaat, doet-ie het zó maar. Dat geldt niet alleen in de politiek. Recht vooruitrijden is misschien nog het beste... 92

Het Zeskant | 1960 | | pagina 20