Boottocht met de gepensionneerden op t9 juli I960 In alle vroegte stonden velen van onze gepensioneerden al op het Sehiedamse Hoofd te wachten op de „Erasmus", die om 9.15 uur aan legde en om 10 uur zou vertrekken. Aan de haast van de feestgangers om aan boord te komen, zou men niet gezegd hebben, dat men drie kwartier de tijd had om een goede plaats te zoeken. In tegenstelling met vorige jaren waren het ditmaal de dames van het kantoor, die voor de bediening zorgden. Dit verhoogde nog de gezellige sfeer, want nu was het nog meer „Gusto onder elkaar". Het weer was buiten verwachting gunstig. Een pianist en twee jeugdige gitaristen verzorgden het muzikale programma, waarvan de polonaise 's middags het hoogtepunt was. De tocht ging tot het Slot Loevestein. Op de heenreis maakte men de „Nieuw Amsterdam" reisvaardig, die we toen op de terugweg passeerden. Voordat men het wist was het einde van deze heerlijke dagtocht in zicht. Mevrouw Smulders, mej. Heijnen en de heer v. d. Berg (de restaurateur van de „Erasmus") spraken woorden van waardering en dank voor de prettige medewerking tot de gepensioneerden. De heren Van Putten en De Graaf dankten namens de gepensioneerden. Laatst genoemde zei, dat deze jaarlijkse tocht door ieder zo gewaardeerd wordt en de gepensioneerden het gevoel geeft, er nog echt bij te behoren. Daarna maakte men zich gereed voor het afscheid. Aan wal werden we verwelkomd met een pittige mars van Gusto's Muziekgezelschap. Velen bleven nog enige tijd luisteren, maar ook daaraan kwam een eind. Tegen 7 uur was de rust op het „Hoofd" weergekeerd. Leeg en verlaten vertrok de „Erasmus". Maar in de huizen van onze gepensioneerden zal er nog druk gepraat zijn over deze geslaagde dag. V. H. 92 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 14