WAT DOEN DE GEPENSIONNEERDEN met hun vrije tijd? UIT ONS MIDDEN r De man, die gepensioneerd wordt, ziet zich gesteld voor de overgang van het werkzame leven naar de periode van rust. Hij heeft dan geen werkkring meer en moet dus trachten zijn vrije tijd te vullen. Voor de een is dat gemakkelijker dan voor de ander. Er zijn mensen, die bepaalde hobby's hebben en in de tijd, dat zij nog in het arbeidsproces waren opgenomen, eigenlijk te weinig tijd voor die hobby's hadden. Worden zij nu gepensioneerd, dan kunnen zij zich ten volle aan hun hobby geven. Voor hen is de besteding van de vrije tijd geen probleem. Maar er zijn er ook, die eigenlijk met al de vrije tijd, die hun plotseling toevalt, niet goed raad weten. De eerste tijd is dat niets doen wel aardig, 't Is net of je met vakantie bent, maar als die vakantie lang gaat duren, dan komt de verveling. Dan weten ze met hun tijd geen raad meer. Voor hen nu, kregen we van een van onze gepensioneerden, de heer v. d. Male, een tip. Tijdens de boottocht heeft hij een gesprek gehad met Mevrouw Smulders en daarbij is dat probleem van de vulling van de vrije tijd blijkbaar ter sprake gekomen. Mevrouw Smulders heeft hem geadviseerd het Braille-schrift te gaan leren schrijven en dan de vrije tijd beschikbaar te stellen voor degenen, die zeer veel moeten missen, nl. de blinden. Er is in de wereld van de blinden een enorme behoefte aan lectuur in Braille-schrift en iedere medewerking om (uit de aard der zaak vrijwillig en onbezoldigd!) in deze behoefte te voorzien, wordt gaarne en met grote dank aanvaard. De gepensioneerden, die iets voor dit mooie werk voelen, kunnen zich in verbinding stellen met een van de Blindenbonden (Algemene, Christe lijke of Rooms Katholieke), of met de Maatschappelijk Werkster of de afdeling Personeelszaken van de Werf Gusto. j In dienst gekomen: 1-7-1960 W. J. C. 't Hart 1-7-1960 L. J. Ham 4-7-1960 J. Fakkel 4-7-1960 J. Verhoeff 4-7-1960 M. Buurke 5-7-1960 M. Voets 11-7-1960 F. J. de Kil 11-7-1960 J. Vonk volontair S.B. tekenaar Kraanbouw monteur Montage-afd. hulpijzerwerker S.B. lasser Montage-afd. transporteur S.B. volontair S.B. monteur Montage-afd. (0) 93

Het Zeskant | 1960 | | pagina 15