(Vervolg Algemeen Gedeelte) dies meer zij bestaat, zodat zij voor een dergelijke unieke gelegenheid wel wat mogen trotseren. Hoe het ook zij het langverwachte partijtje baggeren werd vlot wegge geven, waarbij tenslotte in een bak die door een sleepbootje aan de lijn werd gehouden, werd gelost. Het gehele programma bestaande uit: baggeren met de lepel, met en zonder lossen in een bak en de voortbeweging van het vaartuig door middel van de achter- spud en de lepel werd afgewerkt, na afloop waarvan er kon worden gezegd, dat ruim schoots aan de volgens contract gestelde eisen werd voldaan. Met de rotsbrekerinstallatie werd reeds eerder op de Lek gewerkt. Daartoe was een blok gewapend beton van circa 2 m2 een tiental meters uit de wal in de rivier gedeponeerd. Er ging niets kapot, neen, dat hoefde ook niet. Er moest alleen maar worden vastgesteld of het vereiste aantal slagen kon worden behaald. En dat kon, dus was deze proef geslaagd. Al met al werden er slechts successen geboekt en gaan de heren technici zo langzamerhand aan de slag om de Kaser zeeklaar te maken. De opdrachtgever, de Suez Canal Authority, zal dan te zijner tijd deze belangrijke aanwinst ten behoeve van werkzaamheden in het Suez Kanaal over kunnen nemen. Wat dit kanaal betreft zal menigeen denken dat de bodem uit niets dan zand bestaat. Niets is minder waar. Over een lengte van ongeveer 60 a 70 km bestaat de bodem uit rots, zodat onze afnemers met recht hun lusten daarop zullen kunnen bot vieren. Tot slot volgen nog enige technische gegevens over dit vaartuig: Lengte 38 m. Breedte 13,5 m. Holte 3 m. Max. baggerdiepte 19 m. Capaciteit 90 m:i/uur. Gewicht rotsbreker 22,5 ton. Inhoud lepel ca. 4 m3. Inhoud reserve lepel ca. 5 m3. Ship-Aha K.) 99

Het Zeskant | 1960 | | pagina 19