null*"* iCic m—f van de IHC-vennoten aanwezig waren. Dezelfde avond terug naar LSZ. De volgende week verlieten we deze werf om in de Waalhaven rondjes te draaien om de bekende paal voor het afstellen van de kompassen. Donderdag 21 juli. Uitgezocht weer voor de officiële proeftocht, het geen in deze matige zomer wel een uitzondering mag heten. Er waren zeer veel gasten aan boord, waaronder hooggeplaatste gasten uit Brazilië (enkele van deze heren brachten eerst een bezoek aan ons kantoor in Den Haag; u ziet hen op de foto met de heer Van Keulen), directieleden van vele baggermaatschappijen, directieleden van de IHC-werven enz. Op de Nieuwe Waterweg gingen de zijzuigbuizen weer overboord en met veel interesse werden de verrichtingen van het schip gevolgd. Op zeer vlotte wijze werd het programma afgewerkt en reeds vroeg in de middag konden vele gasten in Hoek van Holland debarkeren na een volkomen geslaagde beproeving. Hierna vertrok het schip naar zee voor de vaarproef van zes uur, die eveneens bijzonder goed verlopen is. Na de proeftocht zijn we met het schip nog enkele dagen te gast geweest bij Werf Gusto, waar nog enkele werkzaamheden zijn uitgevoerd. Op vrijdag 29 juli jl. heeft de Rederij Gebrs. Wijsmuller zich over de Minas Gerais ontfermd en tegen het middaguur werden de trossen los gegooid. De grote oversteek naar Rio de Janeiro, die ongeveer vier weken zal duren, was begonnen. De sleephopperzuiger Minas Gerais dankt zijn naam aan één der voor naamste industriële centra van Brazilië, de streek waar de huidige Presi dent Kubitchek het levenslicht aanschouwde. In de eerste plaats is Brazilië nu nog een agrarisch land. Het beslaat meer dan de helft van de oppervlak te van Zuid-Amerika (zie kaartje), is 250 maal zo groot als Nederland en heeft 60 miljoen inwoners. Het bezit alles, wat een land welvarend kan maken: een vruchtbare bodem, een heerlijk klimaat, vooral in de zuidelijk hoogvlakten, een voldoen- De Braziliaanse bezoekers bij de I.H.C.; in het midden dhr. v. Keulen

Het Zeskant | 1960 | | pagina 21