KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING Bij de Gusto-rcdactie zijn vijf-en-twintig jaren als één dag, wanneer zij schrijft, dat de heer H. S. op 19 juli jl. gedurende 25 jaar in dienst van Gusto was. Nu weten wij zeer zijdelings dat tijd een relatief begrip is en een bepaald gebeuren voor de ene waarnemer sneller of langzamer kan verlopen dan voor een ander. Vandaar het woord sub- jectievetijd. Maar het lijkt ons vermoeiend om in één bedrijf te werken met mensen wiens tijdschaal zo ontzettend van de onze verschilt... In het volksleven van Sliedrecht staat de dichter geworteld, die wij met de naam Gédé-Génestet zeker geen oneer aandoen. Nu bezingt hij de vacantievreugde van, wij citeren, Jantje met de pet. Zonder verder over dit onderwerp iets te willen zeggen, willen wij wel vaststellen, dat de Sliedrechtse dichter ook in dit opzicht uniek is in onze vaderlandse dichtkunst. Bij J. K. koos men een ondernemingsraad een sprekend bewijs voor de stelling dat de vooruitgang ook aan de Noord niet halt houdt en wij vrezen, dat het ogenblik niet veraf meer is, dat wij ook in Den Ilaag met het optreden van dergelijke organisatievormen rekening moeten houden. Wij stellen ons hierbij reeds nu voor alsdan candidaat voor de lijst der gedesorganiseerden. Vcrschure wijdt aandacht aan rijshouten zinkstukken; die door asfalt- mastiek vervangen zouden kunnen worden. Het viel ons daarbij in, dat ook zinkhouten rijsstukken in overweging genomen zouden kunnen worden, en vandaar kwamen wij op hinkzouten stijsrukken, rinkzouten hijsstukken en tenslotte stinkzouten hijsrukken... De gepensioneerden van Conrad-Stork punterden mechanisch in Giet hoorn, niet met straaljagerssnelheid en met zeer bescheiden lawaai. Wij betreuren dit en raden C.S. aan volgend jaar zo'n tocht te laten maken met Gusto's draagvleugenboten. Hoe ze wérken weten we niet, maar de uitwerking op Giethoorn zal ongetwijfeld sensationeel zijn. Best kans, dat men in die omgeving dan wakker zal blijven. Bij LSZ schrokken wij van de term explosiedeksels voor S-B-motoren. Aanvankelijk meenden wij zelfs, dat S-B stuurboord betekende maar door lang, aanhoudend en vermoeiend peinzen zijn wij tot de conclusie gekomen, dat hier sprake is van een bepaald LSZ-motortype. Waarom deze echter van explosiedeksels voorzien moeten zijn, dat is ons nog niet duidelijk kunnen worden. 104

Het Zeskant | 1960 | | pagina 24