BEMETEL EXAMENS Wederom is een aantal van onze leerlingen in het bezit van het Bemetel- diploma gekomen. Ditmaal waren het: A. H. de Bondt slaagde tevens voor het zgn. uitgebreide examen. Aan bovengenoemde leerlingen, die nu leerling-af zijn, werden door de heer F. Smulders de diploma's uitgereikt. Daarbij vestigde de heer Smulders er de aandacht van de geslaagden op, dat het bezit van het diploma nog geen bewijs voor een all-round vakmanschap is. De ge slaagden zullen nog heel wat in de pjaktijk moeten leren. Maar afgezien daarvan is het zijn van een goed vakman nog niet voldoende om goed door het leven te gaan. De leerlingen van de Werf Gusto krijgen de ge legenheid de zgn. Levensscholen te bezoeken en zij leren daar datgene, wat bij een technische opleiding niet wordt gegeven en ook niet gegeven kan worden. Zij leren daar als een man in het leven te staan. Spreker hoopt, dat de thans geslaagde leerlingen, die ook de Levens scholen hebben bezocht, in het dagelijkse leven een goed voorbeeld zullen geven en dat zij, aan de hand van hetgeen zij geleerd hebben, hun eigen weg zullen kiezen. Hierbij moeten zij niet steeds kijken naar hetgeen een ander doet. Zij moeten zelf hun houding bepalen. Het behalen van een Bemeteldiploma is belangrijk zowel voor de leerling als voor het bedrijf. Liet als een eerlijk en weldenkend mens door het leven gaan is misschien nog belangrijker. Hierna volgde de uitreiking van de diploma's. Ten slotte heeft G. J. Gerrets met een enkel woord geantwoord op de rede van de heer Smulders en namens de geslaagden zijn dank betuigd voor de genoten opleiding. F. Droge A. H. de Bondt G. J. Gerrets H. Witberg J. van Santen P. S. van Leeuwen ijzerwerken/afschrijven ijzerwerken/afschrijven i j zerwerken/afschrijven ijzerwerken/afschrijven scheepsbeschieten J. F. Suvaal scheepsbeschieten koperslaan. (0) 87

Het Zeskant | 1960 | | pagina 9