Ideeën bus V A C A N T I E Een van onze collega's heeft zijn vacantie doorgebracht in Scheveningen. Hoe hij het gehad heeft? Nou, veel regen en een beetje zon. Het is vast en zeker tijdens zo'n regenbui geweest, dat hij de op pag. 100(0) afge drukte kaart, die de collega's van hem ontvingen, heeft zitten tekenen. (En op het ogenblik, dat we dit schrijven, plenst het water alweer uit de hemel). Idee 12 (1959). IV. v. d. Wilt. Verplaatsbare scepters. Dit idee, dat aanvankelijk beloond werd met 10,blijkt goed te voldoen. In verband hiermede wordt de premie verhoogd tot 25, Idee 33 (1959). L. P. Franken en Rieken. Verbetering van zaagjes door harden. De voorgestelde werkwijze zal niet worden gevolgd. Het idee heeft er echter toe geleid, dat thans betere zaagjes worden aangekocht. Premie: 20, Idee 40 (1959). A. Zwet en L. Mackay. Verbetering van een door- voertafel. Het idee is goed, doch kan alleen worden toegepast in gevallen van massawerk. Premie: 15, Idee 1. C. A. Landsbergen. Installatie voor het slijpen van motor fundaties. Gebleken is, dat de inzender wel de aanwijzing voor het idee heeft gegeven, doch het niet zelfstandig heeft uitgewerkt. Het idee is overigens goed. Premie: 7,50. Idee 6. Pelgrim. Mal voor het lassen van nokjes op wegeringhaken. Het idee is goed, doch kan slechts in enkele gevallen toepassing vinden. Premie: 10, Idee 7. Pelgrim. Mal voor het lassen van ringen om handgrepen. Voor dit idee geldt hetzelfde als voor idee no. 6. Premie: 10, Idee 8. P. van Waas. Voorkomen van onderhaakbreuk bij de 300-tons pers door verbetering van de haak-constructie. Hoewel het idee VERGADERING VAN DE IDEEËNBUSCOMMISSIE, GEHOUDEN OP 13 AUGUSTUS 1960 (01 101

Het Zeskant | 1960 | | pagina 11