de haakbreuk niet volledig uitsluit, geeft het toch een belangrijke verbetering. Premie: 25, Idee 9. P. van Waas. Voorziening van boorolie bij de machines door gebruikmaking van een rijdbaar onderstel. Een wagen, als in het idee bedoeld, is reeds aanwezig, doch kan niet altijd worden ge bruikt in verband met de toestand van de bestrating in de fabriek. Aanmoedigingspremie: 7,50. Idee 10. F. Heusdens. Gebruik van plastic oliekannen. Het idee zou in bepaalde gevallen toegepast kunnen worden. Het nadeel van plastic oliekannen is, dat zij door aanraking met een gloeiende spaan lek worden. Premie: 10, Idee 11. P. Kohl. Maatvoering van vulstukken. Het door inzender voor gestelde formulier is voorheen in gebruik geweest, doch is om practische redenen door een ander formulier vervangen. Nu het blijkt, dat sommige arbeiders aan het oude formulier de voorkeur geven, is dit weer beschikbaar gesteld. Aanmoedigingspremie: 7,50. Idee 12. v. d. Waart v. Gulik. Voetbediening van pompnageltang. Het idee is wel goed, doch zal niet worden toegepast, omdat in de handel handige luchttangen verkrijgbaar zijn, die zullen worden aangeschaft zodra daaraan behoefte is. Aanmoedigingspremie: 7,50. Idee 13. F. A. du Burck. Mal voor het samenstellen van stangscherm voor spuibakjes. Het idee is voor een bepaald geval bruikbaar, doch de toepassing komt weinig voor. Premie: 7,50. Idee 14. F. A. du Burck. Mal voor het samenstellen van spuibakjes. Voor dit idee geldt hetzelfde als voor idee no. 13. Premie: 7,50. Idee 15. Mastenbroek. Verbetering van het boren van galands voor verdeelkasten. Dit idee is juist en geeft een verhoging van de produktie. Premie: 20, Idee 16. Mastenbroek. Het boren met losse mesjes bij vlak giet werk. Het idee is slechts op zeer beperkte schaal bruikbaar en heeft ook enkele nadelen. Aanmoedigingspremie: 7,50. Idee 17. L. L. Heijkants. Aanbrengen van kniekussens in werkkleding. Dit idee is goed en uitvoerbaar. Premie: 20, Idee 21. M. den Ouden. Verbeterde methode van stellingmaken aan boord. Dit idee is goed en geeft een betere werkwijze. Premie: 25, Idee 22. A. Antheunisse. Hulpstuk bij trilplaat. Dit idee is goed en geeft een besparing op de arbeidstijd. Premie: 15, 102 (0)

Het Zeskant | 1960 | | pagina 12