(Vervolg Algemeen Gedeelte) Met de ankerboom wordt het anker verplaatst Jammer genoeg had dit tot re sultaat, dat de ankers zo vast kwamen te zitten, dat bij het verplaatsen hiervan de S.B. hijs draad brak. Dit gaf natuurlijk enige stagna tie, doch tegelijkertijd de moge lijkheid om aan de Italiaanse bemanning te demonstreren hoe men onder dergelijke omstandig heden b.v. met voorzijdraad, ladderhijsen en boegdraad het anker toch kan boven krijgen en de draad opnieuw aan het anker kan bevestigen. Na deze demonstratie werden de zuigproeven voortgezet tot ongeveer zes uur. Ook de volgende dag werd behoorlijk gewerkt. Veel gasten van de I.H.C.-bedrijven en anderen waren aan boord. De meetdienst deed de nodige waarnemingen en het bleek, dat een concentraat van 30 gemakkelijk gehaald werd. Bovendien bleek, na het wegzuigen van een sliblaag, dat een vaste laag van fijn zand een zeer goede gelegenheid bood om een dergelijk baggervaartuig als de Nueve te beproeven. Het nieuwste snufje, waarbij de verhaalsnelheid geregeld wordt afhankelijk van het door de snijkop opgenomen vermogen, voldeed zeer goed. De volgende dag zou de Italiaanse bemanning worden ingewerkt en er werd reeds vroeg begonnen. In het begin moesten zij even wennen, maar later ging alles beter. Het was intussen wel gebleken, dat het werken met ankerbomen zeer goed gaat. Ook het werken met de hydraulische spud- en wagenbe weging voldeed uitstekend. Gedurende de nacht van donderdag op vrijdag, als ook bijna de gehele vrijdag werd gewerkt om enkele kleine tegenvallers te herstellen en de activiteit van de daarbij betrokken mensen mag zeker worden geroemd. Intussen werd ook de gehele vrijdag met slechts één pomp gewerkt. Pas laat in de middag werd de tweede pomp bijgezet. Het gewaardeerde bezoek van enkele instanties uit Noord-Holland op deze vrijdag heeft een behoorlijke indruk van de zuiger gekregen. Hierbij werd door enige technici van Verschure uitleg gegeven over de werking 111

Het Zeskant | 1960 | | pagina 19