en het doel van een en ander en gezien het aantal vragen dat be antwoord moest worden, mag men zeker zeggen, dat er veel belangstelling voor bestond. In de namiddag werd enige uren op een diepte van 18 m gewerkt Er was veel belangstelling en ook dit verliep uitstekend. Zaterdag 30 juli was bestemd voor een bezoek door eigen personeel, in de middag uitsluitend voor ons personeel uit Hoorn, Enkhuizen en omgeving. De belangstelling was verheugend groot. Een aantal heren had zich bereid verklaard tijdens de rondleiding uitleg te geven en een woord van dank mag hier zeker niet worden vergeten. De maximum baggerdiepte van 20 m werd bereikt en de eindschakelaar van de ladderlier afgesteld. Het einde van de beproeving was gekomen. De Italiaanse bemanning had in deze dagen gezien en ondervonden hoe met het schip goed ge werkt kan worden en dat het robuste uiterlijk van het schip werkelijk een zeer goed baggervaartuig omsluit. Enkele kleine onvolkomenheden zullen nog moeten worden opgelost, maar men kan gerust zeggen dat de laatste technische verfijning, t.w. het afstemmen van het vermogen van de snijkopaandrijving op de ver- haalkracht van de voorzijlieren, het schip zeker waardevoller gemaakt heeft en de maximum-produktie ten goede zal komen. De leiding van de beproevingen was met de uitgekozen beproevings plaats zeer tevreden. Een rustig water en een grondsoort welke de gehele installatie tot het uiterste belastte. Geen aansluiting van een drijvende leiding met alle daaraan verbonden kosten en zorgen en ten slotte een heel grote medewerking van autoriteiten van Rijkswaterstaat, Haven dienst en Waterpolitie in het rayon Enkhuizen. Onze klant ALVI mag met groot vertrouwen de prestaties van de Nueve in de toekomst tegemoet zien en de I.H.C. zal, waar het schip ook gaat werken, hiermede haar goede naam bevestigd zien. BlcL. (Verschure) 112

Het Zeskant | 1960 | | pagina 20