KIJKJE OVER BUURMAN'S SCHUTTING Bij Conrad-Stork ontving een jubilaris een enveloppe met inhoud, siga ren en sigaretten, alsmede een bloemstuk. Zoals U ziet, zat er nogal iets in die enveloppe en het moet er wel een van flink formaat geweest zijn. Of de rookwaren en bloemen waren héél klein. Het blijft ons in elk geval een raadsel, waarom de feest artikelen niet tot de „inhoud" gerekend worden Gusto vraagt zijn lezers: Hoeveel instellingen zijn er niet (cursivering van ons), die echt uitsluitend ten bate van de gemeenschap werken. Een vraag onzerzijds: Hoeveel van die instellingen zijn er wèl? L.S.Z. schrijft, dat dit jaar „in afwijking van voorgaande jaren op zaterdag 2 juli een dagreisje georganiseerd werd". Nu verbaast ons dat niets, want 2 juli valt slechts ééns in de zeven jaar op zaterdag. (Wij zien even af van schrikkeljaren, die onze berekening slechts moeilijker zouden maken.) Bij Verschure nam iemand afscheid, die er 34 jaar gewerkt had. „De Schakel" schrijft daarom, dat terugkijkend op die periode men kan zeggen, dat deze collega een arbeidzaam leven heeft gehad. Onzerzijds twijfelen wij daaraan in genen dele. Vooral ook omdat zelfs in Amsterdam iemand die niet arbeidzaam is de 34 jaar bij één baas niet vol maakt. Als de dichter uit Gédégenemuiden onze nieuwe naam voor het schone stadje Sliedrecht iets te zeggen heeft, zégt hij het ook. Nu, in een vers: „Tabé Sandijck", neemt hij afscheid van de chef-teken kamer, die 44 jaar bij De Klop werkte. „In weinig woorden", dat zegt de dichter zelf en wij kwamen bij het tellen niet verder dan 262. Bij J. K. een verslag van de vergadering van de nieuwe onder nemingsraad. Vijf oude leden traden af, vijf nieuwe leden traden op. Voor hen en alle andere vooruitstrevende krachten ons programma voor de zestiger jaren: driedaagse twintigurige werkweek; op alle werkdagen 's-ochtends vrij, 's-middags niet werken, vrijdag's dubbel loon; drie maanden vakantie met tienvoudige vakantietoeslag; vrij wonen; gratis melk; auto-, bromfiets- en fietstoelage, enz., enz. Adhesiebetuigingen worden gaarne ingewacht... 116

Het Zeskant | 1960 | | pagina 24